MOZI HÍREK – Az MGM megkötött egy – a Deadline szerint hét számjegyű – szerződést a készülő „Jim Jones” című játékfilmre, Leonardo DiCaprio pedig a People’s Temple szekta szörnyűséges vezetőjének főszerepére pályázik.
Jim Jones vezetése alatt 1978. november 18-án a guyanai People’s Temple több mint 900 tagját ölték meg, vagy úgy, hogy ciánnal kevert Flavor-Aid-et ittak, vagy erőszakkal adták be nekik a mérget (ahogy a tagok gyermekei esetében is történt), vagy Jones követői lőtték le őket. Jones neve ma is hírhedt a mészárlás helyszínének neve mellett: Jonestown.
DiCaprio az Appian Way Productions nevű cégének égisze alatt készíti a Jim Jones című filmet, Jennifer Davissonnal, az Appian produkciós elnökével együtt. A forgatókönyvet Scott Rosenberg írta, akinek korábbi munkái közé tartozik a „Con Air”, a „Disturbing Behavior” és a „Jumanji” franchise mindkét legújabb darabja: Jumanji: Vár a dzsungel és „Jumanji: A következő szint”. A forgatókönyvíró a Netflix közelgő élőszereplős „Cowboy Bebop” sorozatának executive producere is.
DiCaprio következő vállalkozása Martin Scorsese „A virághold gyilkosai” című filmje, amely az Appian Way és az Apple együttműködésében készül. A két cég 2020-ban kötött egy first-look szerződést.
Jonestown volt Jim Jones vallási településének nem hivatalos neve, amelyet The Peoples Temple Agricultural Project néven alapítottak Guyana államban. A Peoples Temple-t Jones 1954-ben alapította a keresztény marxizmus és a faji igazságosság alapjain. A Templom már korán szociális szolgáltatásokat és ingyenkonyhákat kínált, sőt Jones 1961 januárjában még egy emberjogi bizottságba is bekerült Indianapolisban. Ahogy a templom növekedett, úgy nőtt a befolyása a tagok felett. A tagok elkezdtek elszigetelődni szeretteiktől, minden vagyonukat a Templomnak adták, Jones pedig apokaliptikus elméleteket kezdett hirdetni, és a követői fölött az irányítás érintett szintjét gyakorolta. A média vizsgálata arra késztette Jones-t, hogy a Nép Templomát – amely immár több száz taggal büszkélkedhetett – San Franciscóba, majd végül Guyanába költöztesse.
Leo Ryan amerikai kongresszusi képviselő oknyomozó látogatása során a Templom több tagja kérte, hogy vele együtt távozhasson, és amikor 1978. november 18-án megpróbáltak elindulni a Port Kaituma-i leszállópályáról, Ryant és három újságírót a Népi Templom biztonsági őrei lelőtték. Visszatérve a jonestowni településre, Jones összehívta a gyülekezetét, és megparancsolta nekik, hogy igyanak ciánnal megspékelt, szőlőízű Flavor-Aid-et tartalmazó kádakból. Az ennek következtében bekövetkezett 918 halálos áldozatot (beleértve magát Jones-t is) a 2001. szeptember 11-i események előtt a legnagyobb, szándékos cselekményben elhunyt amerikai civil életet követelő eseményként tartják számon.
Forrás: Deadline