Joel (The Last of Us) vagy Booker (BioShock Infinite) hangja a rengeteg negatív visszajelzés hatására is döntött úgy, hogy nem száll be az NFT-zésbe.
Mostanában egyre gyakrabban hallunk az NFT-kről. Az utóbbi egy hónap során láttuk már, hogy a Square Enix főnöke nyíltan kiállt mellettük, aztán a SEGA is érdeklődését fejezte ki, ma már a Team17 is megfordult a hírekben emiatt, a Ubisoftnak már saját platformja is van (Quartz), és ugye a talán plagizáló VoiceVerse NFT-kről is írtunk, de a Blockverse is elég szomorú sztorit prezentált a minap. A képek helyett hangokkal foglalkozó technológia egyik hangja lehetett volna Troy Baker.
A Twitteren megköszönte a visszajelzéseket és a türelmünket.
Thank you all for your feedback and patience. After careful consideration, I’ve decided to not continue the partnership with VoiceVerseNFT. Intentions aside, I’ve heard you and apologize for accusing anyone of “hating” just by simply disagreeing with me.
— Troy Baker (@TroyBakerVA) January 31, 2022
Óvatos megfontolás után arra jutott, hogy nem folytatja a partneri kapcsolatát a VoiceVerse NFT-vel. Hallotta a kritikus hangokat, majd bocsánatot kért, mert „utálattal” vádolta meg azokat, akik egyszerűen nem értettek együtt vele. Igaz, ő húzta ki a gyufát, amikor is a bejelentő tweetje így zárult: „Mindannyiunknak van egy története, amit elmesélhet. Utálhatsz, vagy alkothatsz; mi a választásod?” Erre utalt a bocsánatkérése.
Persze más is szerepet játszott Baker meghátrálásában. Ő ugyanis a Play, Watch, Listen, magyarul Játssz, Nézz, Hallgass nevű podcast tagja, és más ipari szakértőkkel közösen vezeti a műsort. A többiek (Mike Bithell, Alanah Pearce, illetve Austin Wintory) mind elítélik az NFT-ket, és Baker bejelentése után jött egy rész, ahol végig az NFT-kről volt szó. Lehet is sejteni, hogy pontosan mi is történt a műsor során…
Úgyhogy alakul a helyzet az NFT-k körül, de ha egyre többen ugranak rá a témára, fel kell tennünk a kérdést, hogy vajon mennyire csak a pénzről szól az egész? Nem beszélve a természetre való hatásról, ami miatt mintha carpe diem gondolattal élnének a pénzéhes kiadók. De legalább nem mindenki érdeklődik a blockchain iránt (az Xbox és a Valve két remek példa; utóbbi a Steamről letiltotta az ilyen játékokat).
Forrás: PCGamer