Több témát is érintünk ezúttal a Monolith játékával kapcsolatban.
Az Eurogamer a játék végéről értekezett – a site az endgame-ben felbukkanó küldetéstípust, a Shadow Warst mutatta be. Ezek akkor nyílnak meg, ha a fő történetszálat felgöngyölítjük Mordor teljes hatalomátvétele után.
Szauron egy ellentámadást indít Talion ellen, és ezek a támadások szakaszokra lesznek bontva, egyre nehezebb szintre emelve az ellenséges sereg visszaverését. Addig nem ér véget az ostrom, amíg a támadók vezére(i) meg nem hal(nak). Ha vesztünk, oda a vár és újra el kell foglalni, és a várunk parancsnokát is elrabolhatják, és nekünk kell megmenteni őt. A játék tényleges befejezése (ami a Gyűrűk urához közvetlenül kapcsolódni fog) csak akkor kerül a képernyőre, ha minden támadást visszavertünk Mordorszerte.
Ezen felül a Monolith egy új törzset, a Terror Tribe-ot (szó szerint terror törzs…?) is bemutatta. Ők közvetlenül a félelemre játszanak, és kinézetüket látván valahol érthető is, hogy miként lyukadtak itt ki. A fejlesztők még azt is elárulták, hogy Shelobot miért nőneműként alkották meg a Shadow of Warban.
A Monolith kreatív alelnöke, Michael de Plater azt nyilatkozta az Eurogamernek, hogy Shelobot és Gollumot tartja alulértékelt hősöknek a Gyűrűk urában – utóbbi pusztítja el a Gyűrűt, de Shelob nélkül ez nem valósult volna meg. A fejlesztőknek a „szürke zónában” levő karakterek több inspirációt nyújtanak azoknál, akik teljesen jók (pl. Gandalf, Aragorn). Shelob legalább őszinte arról, hogy melyik oldalon áll – pók formán kívül mást is fel tudna venni, ugyanis anyja Ungoliant, egy gonosz szellem volt, és azért lett pók/nőnemű, mert ehhez volt kedve. Logikus.
A Middle-earth: Shadow of War október 10-én jön PlayStation 4-re, Xbox One-ra és PC-re. Bónuszként 40 percnyi Cirith Ungol játékmenet!