Folytatódik a vita a Crytek és a Cloud Imperium Games között.
A német cég azért perelte be a Star Citizen fejlesztőit, mivel ők szerintük megszegték a szerződésüket és szerzői jogokat sértettek, főleg a játékhoz használt CryEngine miatt. Most viszont a Cloud Imperium (innentől CIG-re rövidítve!) részletezi, hogy miért kérik az ügy törlését – a dokumentumra a GamesIndustry bukkant rá.
A CIG azt állítja, hogy ennek a vádnak semmi alapja nincs. A Crytek amúgy azért ment neki a CIG-nek, mert a szerződésük szerintük a CryEngine használat csak a Star Citizenre volt jogos, a Squadron 42-re pedig nem, amit a CryEngine alkotója egy teljesen különálló játékként kezel. A CIG viszont a szerződés másolatát közzétette, amiben az áll, hogy az engine használata „a Star Citizenre és egy vele kapcsolatos űrcsatás játékra” vonatkozik. (A szerződés viszont a Space Citizen nevet használja a játéknak, nem pedig a Star Citizent. Hm… fura.)
A megállapodásban a Crytek a CIG számára egy nemzetközi licenszet adott, amiben „exkluzív beágyazhatja a CryEngine-t a játékba”, amire a Star Citizen fejlesztői azt állítják, hogy a Crytek „erőltetett módon” értelmezi az exkluzív szót: „A Crytek eltorzítja az „exkluzív” szót, hogy úgy érveljen: a CIG valamilyen módon kötelezve van az engine használatára. A nyelvezet a megállapodásban, ahol a CIG számára a jogok biztosítása olvasható, továbbá az exkluzív enginehasználat jól ismert koncepciója egyszerűen azt jelenti, hogy a CIG-nek kizárólagos joga van a játékban használt engine-re, amit a Crytek másnak nem adhat ki,” állítja a Cloud Imperium.
A Crytek lényegében azért akadt ki, hogy a CIG 2016-ban engine-t váltott a CryEngine-ről a Lumberyardra (ami az Amazon saját forkja, elágazása a CryEngine-ből, hogy röviden jellemezzük). A CIG szerint a Crytek vádjai „lényegtelenek, arcátlanok és hamisak” Ortwin Freyermuth-tal kapcsolatban. Ő korábban a Cryteknél dolgozott, de a CIG-hez csatlakozott. A korábbi alkalmazottja szerint ez egy megoldatlan ügy, amire a CIG azt válaszolta, hogy a Crytek írásban leokézta, hogy Freyermuth a tárgyalásokban részt vehessen.
A Crytek 75 ezer dollárnyi közvetlen károkozásból származó kártérítést követel, de ezen felül szerződésszegés és szerzői jogok megsértéséért” is pénzt szeretne kihúzni a CIG-ből. Továbbá még azt is követeli, hogy tiltsák el a CIG-et a Crytek jogvédett tartalmainak használatától…
Nos, ennek sem lesz szép vége.
Forrás: GamesIndustry