Nem egészen azért rúgnak ki egyeseket, mert rosszul megy a játékuk – nem, ennél azért sokkal durvább az indok.
A héten az Egyesült Államok kormánya több orosz oligarcha bankszámláját fagyasztotta be, mert „destabilizációt” okoztak – itt például a 2016-os választásokra kell gondolni. Mi köze van ennek a Daybreak Gameshez?
Az egyik üzletember, aki a célkeresztbe került, Viktor Vekselberg. Ő a Renova csoportot birtokolja, és ez a Columbus Nova leányvállalata volna. Az utóbbiról sokáig azt csiripelték a madarak, hogy a Daybreak a tulajdonukban lenne, miután a Sony-tól 2015-ben megvásárolták. Eddig talán követhető az ügy, de innen kezd fordulatot venni a történet. A MassivelyOP arról ír, hogy a Daybreak egy közleményt publikált, tagadva bárminemű kapcsolatot a Columbus Novával.
„Jason Epstein, aki a Columbus Nova egyik tagja volt korábban, mindig is az elsődleges tulajdonosa és felelős elnöke volt a Daybreak Game Companynek (korábban Sony Online Entertainmentnek), amit a Sony-tól 2015 februárjában szerzett meg,” írja a közlemény. Aha… akkor itt megállunk egy percre. John Smedley, az előző elnök a VG247 meg is nevezte a Columbus Novát mint befektető céget, aki a Daybreak/SOE-t megvásárolta.
„A jelenlegi felelős elnök, Jason Epstein, a Columbus Nova korábbi senior vezető partnere volt az, aki megvásárolta a Daybreaket, nem pedig a Columbus Nova. Ez a megkülönböztetés sosem volt a múltban kijavítva, úgyhogy ezt most megtesszük,” írta a Daybreak. A Twitteren DKTanic közzétette a Daybreak azóta már eltüntetett adatvédelmi irányelveit, és ebben a Daybreak a Columbus Novát konkrétan az anyacégének nevezi.
Érdekes időzítés: két nappal ennek kirobbanása után a Daybreak leépítéseket jelentett be – közel hetven alkalmazottat küldtek el! Hárman már biztosan ki lettek rúgva: Ry Schueller (brandmenedzser), Steve Melton (operatív mérnökmenedzser), és J. Goldberg (közösségi menedzser). Erre reagált a Daybreak is egy újabb közleménnyel.
„A Daybreak megerősíti, hogy átszervezzük a munkaerőnket, hogy a cégünk a jövőben jobb helyzetben legyen. Emiatt egy kifejezetten nehéz döntést kellett hoznunk, hogy a stúdió több részlegéből meg kellett válnunk néhány alkalmazottunktól. Mindent megteszünk, hogy az érintett személyek megfelelő segítséget kapjanak a váltásuk során. A Daybreak továbbra is arra fókuszál, hogy nagy méretű online játékokat fejlesszen és adjon ki, támogatva a már megjelent, régóta működő játékainkat, franchise-ainkat.”
Az egészben az a gyanús, hogy néhány napja pont arról írtunk, hogy a H1Z1 a PlayStation 4-re érkezik. Lehet, hogy ez egy kétségbeesett lépés volt, de nem biztos, hogy ez elég – a Gazillion Entertainment sem úszta meg annak ellenére, hogy a Marvel Heroesból egy új változattal rukkolt elő a csapat.
A free-to-playesedés ellenére a H1Z1 a PC-n messze van a sikeres napjaitól (kb. 7000 játékos egyszerre, holott régebben 200 ezret is behúzott), szóval érdekes jövőkép előtt áll a Daybreak…
Forrás: VG247