Szerinte emiatt gyúrtak rá a kiadók egy része a lootboxokra.
A GamesBeat egy elég terjedelmes irományban számolt be a Los Angelesben, a Video Game Bar Association által rendezett eseményről, ahol a játékipar egyik legismertebb elemzője is felszólalt… de még hogy!
„Miért vannak lootboxok? Azért, mert a fogyasztók hülyék, és több ezer dollárt elköltenek arra a nehezen megszerezhető [játékbeli] tárgyra. Ha el akarsz adni valamit 500 dolláros áron, nem fogják megvenni. Amúgy úgy vélem, hogy a kínai megoldás (ahol az összes tárgy megszerzésének valószínűségét feltüntetik) a helyes út. Ennek a valaminek 1 a 250-hez as esélye, hogy a lootboxban lesz, vagy megveheted 250 dollárért. Így az emberek rájönnek, hogy „250 lootboxot kell 600 dollárért vennem, hogy meglegyen?” És akkor meg is veszik [250-ért a tárgyat].”
Nem állt meg itt a Wedbush Securities elemzője – az Egyesült Államok Hawaii államában elindult (és idáig mindig pofára esett) anti-lootbox szabályzatokról, és azok vezetőjéről, Chris Lee-ről is mondott pár gondolatot – előre annyit mondanánk, hogy nem fogta vissza magát Pachter: „Amerikában kevés esélye van annak, hogy bárki is képes a törvényhozáson átverni a lootboxok szabályozásával kapcsolatos törvényjavaslatait. A hawaii-i srácok ostobák. Nem csak le kellene mondaniuk, hanem ki kéne nyírniuk magukat. Olyan idióták, komolyan! A két törvényhozó közül az egyik azt mondta (és itt elfelejtettem a stúdió nevét), hogy „az Electronic Arts bezárta a kedvenc stúdiómat 2005-ben és azóta utálom őket” – micsoda seggfej!
Amúgy az ő megoldásuk az, hogy szerintük a lootboxok egyenlőek a szerencsejátékkal, ami Hawaii állam törvényeibe ütközik, így 21 év alatt nem vehetsz lootboxokat. Ez azt jelenti, hogy szerencsejátékban vehetsz részt ott, ha betöltöd a 21-et? Semmi esély nem lenne a törvény betartására. Nem fogja a törvényhozás ezt elfogadni, mert ott van olyan, aki tényleg jogi iskolába járt. Valaki a stábból bele fog nézni ebbe a javaslatba. Idióták, nem hiszem, hogy ez bekövetkezhet.”
Így Pachter egy oldalon van Mike Gallagherrel, az ESA (Entertainment Software Association) elnökével – eközben Európában, konkrétabban Hollandiában és Belgiumban a lootboxokat szerencsejátéknak titulálták. Gallagher szerint mindkét ország túlreagálja az egészet…
Forrás: WCCFTech