A már több éve fejlesztés alatt álló (és azóta kettéváló) űrhajós kalandozás nem mindig pozitív fényben kerül elénk.
A játék Kickstarteren ~2,1 millió dollárt gyűjtött össze 2012-ben. Az egyik támogató, Ken Lord, eredetileg azért támogatta Chris Roberts kampányát, hogy Roberts a Wing Commander után egy hasonló, ám modern játékot hozzon össze, viszont az évek során bekövetkezett változásokkal Lord nem értett egyet.
Ekkor a Kickstarteres támogatását próbálta visszaszerezni, de mivel tizennégy napon túl kérte ezt, már itt elbukott. Ekkor a Robert Space Industriesnak (innentől RSI-re rövidítjük) küldött egy öt oldalas levelet a pénzéért, és ebben kifejtette, hogy a sclerosis multiplexe miatt (ez egy idegekre és az izmokra kiható betegség) nem lesz képes játszani a Squadron 42 FPS részeivel. Remegnek a kezei, hogy röviden fogalmazzunk. Ez pedig értelemszerűen nem épp célszerű egy shooterben…
Lord levelére nem jött válasz, így beperelte a betegséggel küszködő támogató az RSI-t, de lesöpörték az ügyet az asztalról, mivel a játék felhasználói szerződésében az ilyesmitől az RSI védi (konkrétan az van benne, hogy lemond a játékos a perelés jogáról!). Csakhogy Lord 2012-ben támogatta a játékot, és az utóbbi négy szerződésfrissítés egyikében, 2013-ban került be ez a részlet. Miért is bukta az ügyet?
A Redditen Lord azt mondja, hogy az RSI és a Cloud Imperium Games (innentől CIG-re rövidítve) szerint visszamenőleg is érvényes a perlemondási részlet a felhasználói szerződésben. Az RSI kiemelte, hogy Lord 4500 dollárjából (ez úgy egy és negyed millió forint) csak egy töredék lett a játék számára biztosítva a régi szerződés formájában. Lord a Kotakunak elmondta, hogy több részletben támogatta a Star Citizent, és az RSI közleménye szerint is a pénz jelentős része az új felhasználói szerződés során került hozzájuk, így az új szerződést is elfogadta az újabb támogatással, tehát így jogilag nem lehet bevasalni rajtuk a pénzt.
Most nem mennénk részletesen bele a felhasználói szerződések frissítésébe, de a lényeg ott van, hogy ahogy haladt előre a fejlesztés (és eredetileg 2014 végére ígérték a megjelenést, ezt ne feledjük!), úgy lett egyre ködösebb az, hogy mikor is tervezik a Star Citizent kiadni. A jelenlegi változat (amit január 25-én frissítettek) pedig már azt mondja, hogy addig nincs pénzvisszatérítés, amíg az RSI kudarcot nem vall a fejlesztéssel és nem lesz képes a támogatóknak biztosítani a támogatásért elvárt tárgyakat. Azaz: ha befejezik a játékot, nincs pénzvisszatérítés, és ha nem sikerülne összehozniuk, addig a támogató a szerződés alapján lemond a pénzkövetelés jogáról is…
Forrás: PCGamer