A rossz munkahelyi kultúra miatt hagyta ott a legutóbb a Detroit: Become Humannel jelentkező csapatot egy korábbi alkalmazottjuk.
Néhány hónapja mi is beszámoltunk arról, hogy állítólag a francia csapaton belül „mérgező”, elfogadhatatlan körülmények voltak – ezt persze a stúdió rögtön cáfolta. Ebből per lett: az alkalmazott azok után hagyta ott a Quantic Dreamet, hogy belsős körökben photoshoppolt képek kerültek az alkalmazottakról terjesztésre. Ezt ugye a francia sajtó lenyomozta, és a két stúdiófőnököt, David Cage-et és Guillaume de Fondaumière-t vádolta (mivel a Le Monde, a Canard PC és a Mediapart szerint ők szemet hunytak a képek felett, továbbá az illetlen viselkedés és az alkalmazottak gyakori túlórázása is szóba került), amire a Quantic Dream beperelte a három médiumot – ez a per még mindig tart, és nem is ennek eredményéről számolunk be.
A francia Gamekultnál dolgozó Nicolas Turcev a Twitteren és az Eurogamer is arról ír, hogy az ex-alkalmazott ügye kockázatos volt, mivel úgy mondott fel, hogy közben áldozatnak nevezte magát – így a fizetésről és az alkalmazottaknak járó kedvezményekről lemondott, de az unfair kirúgás miatt fellebbezhetett. Ennek ellenére is a francia bíróság úgy döntött, hogy a volt alkalmazottnak van igaza, így ő nyerte a pert a Quantic Dream ellen, akik amúgy két másik ügyben nyertek más, korábban ott dolgozók ellen (igaz, ezek közül az egyik ügy fellebbezés alatt áll).
Tehát a Quantic Dream nem sérthetetlen a francia bíróság előtt – és ha egy ex-alkalmazottnak igazat adtak a bírók, mások is hasonlóan járhatnak…
Forrás: VG247
.@Quantic_Dream vient de perdre un procès aux prud’hommes contre l’un des salariés au cœur de l’affaire des photomontages du début d’année. La prise d’acte du rupture de contrat de travail a été requalifiée en licenciement sans cause réelle et sérieuse. Le studio peut faire appel
— Nicolas Turcev (@DocElincia) July 26, 2018