Egy rövid ideig a tokiói Shibuyában található Café Bohemia átnevezésre kerül – az Odyssey Cafe név alatt a Ubisoft segítségével egy kis ideig (egészen pontosan szeptember 29-től október 8-ig) kávézót kap az idei Assassin’s Creed.
Moga Mogami, aki Japánban népszerű személynek nevezhető, Kassandrának beöltözve játszott egy küldetést a színpadon, és egy kis ideig egy katona fenekét is megbámulta (elvégre egy hölgyről beszélünk…). Négy különböző étel kerül terítékre 1000-1800 yen közötti áron (ez úgy kb. 2500-4500 forint), de négy alkoholmentes és négy alkoholos koktél is megvásárolható lesz 800-1300 yenért (~2000-3300 forint). Az itt étkezők egy poháralátétet is kapnak a négyből, továbbá kipróbálható a helyszínen az Assassin’s Creed: Odyssey is, és repicuccokra is szert lehet tenni az Odyssey Caféban.
Scott Phillips, a Ubisoft Quebec rendezője a GamesIndustrynak adott interjújában elmondta, hogy az Odyssey az első játék lesz az Assassin’s Creed-sorozatban, amiben nem csak a következő célpontunkról fog szólni minden: „A képesség, hogy emberi interakcióba léphetsz az emberekkel, akik hazudhatnak, vagy nem hiszik el, amit te mondasz – ha ezek nem lennének benne, az emberi élmény egy jelentős része hiányozna. Körülöttünk mindenkivel kapcsolatunk van. Szeretnénk, ha a játék többről szóljon mint a következő célpontunk. A világban levő emberekkel való kapcsolatodról szól, és mivel több emberiség van a játékban, sokkal érdekesebb élmény lesz.”
„Igazán szerettük volna, hogy a döntéseid az emberekkel számítsanak, és ez a barátságon alapuló kapcsolatokra is kiterjed. Igazán számít, hogy kivel beszélsz, és hogy miként reagálnak meghatározott dolgokra. Mindenki eltérő, és amikor sztorikat mesélsz – megpróbálva azt, hogy őszintébb és emberi történetek legyenek – a többi embert is számításba kell venned az írás közben, szóval logikus volt számunkra interakcióba lépni egy romantikus kapcsolattal, aminek a kiválasztott személyeddel értelme van. A döntéseid lényegében szürkék. Csak azért, mert hazudok valakinek, nem jelenti azt, hogy annak negatív következménye lesz. Ha barátságos vagyok, nem biztos, hogy pozitív eredménye lesz. Ez a románcra is kiterjed,” tette hozzá Mel MacCoubrey, az Assassin’s Creed: Odyssey narratív rendezője.
Nem csak férfi és nő nemünk lehet a jövőbeli Assassin’s Creedekben: „Szerintem hiba volna limitálni a játékosainkat, a rajongói bázisunkat. Nem tudom, miért térnénk vissza [a férfi/női megkülönböztetéshez]. Ebbe az irányba kellene tovább haladnunk, hogy több játékost is behozhassunk, hogy ők is élvezhessék az élményt, amit kisajátíthatnak,” tette hozzá Phillips.
Amúgy a Ubisoft megszabadul a Vivenditől – bejelentették még márciusban, hogy el szeretné adni a médiagigász a szintén francia cégben a részesedésüket, így a Vivendi március ötödikére már nem lesz részvényes a Ubisoftban. (Most még 6,7%-uk van, ami kb. fél milliárd eurót ér – ebből 0,9% hétfőtől már nem lesz az övék.) Úgyhogy öt évig nem kell a Ubisoftnak tartania a Vivenditől – addig nem fognak ugyanis részvényeket venni a francia játékcégben.
Az Assassin’s Creed: Odyssey október 5-én érkezik PlayStation 4-re, Xbox One-ra és PC-re.
Forrás: Dualshockers, WCCFTech, PCGamer, GamesIndustry