A kínai cenzoroknak megfelelő módon módosította a Ubisoft világszerte a játékot – ezt pedig nem mindenki szívleli.
A játék pályái és kezelőfelülete kerültek módosításra, amire a Steamen az utóbbi három-négy nap során jó 1500 negatív értékelés zuhant a játékra. Egy példa Cthonictól: „Egy jól ismert, videojátékokkal foglalkozó cég meghajtja a fejét egy fasiszta kormány előtt, és ez szégyenteljes. Miért kéne a világon minden játékosnak egy elnyomó kormánynak viselkednie? Egy olyan üzenetet terjesztetek, miszerint az elnyomás, és a szabadság korlátozása működőképes.”
A játék subredditje is ezzel van tele: az, hogy a Ubisoft bármit is módosítson csak azért, hogy Kínában (ahol ugye sokszáz millió játékos, és ebből fakadóan potenciális profit van) is hivatalosan felbukkanjon a játék, az kifejezetten sértő a közönség szerint. „Az, hogy a kínai cenzúrához ragaszkodik [a Ubisoft], együttműködik egy diktatúrával! Mi a franc, Ubisoft, ezt a sz_rt nem tehetitek meg! Ez szembe megy azzal, amiért a Nyugat kiáll!”, írja Zarvoth. Egy több mint 28 ezer pontot összeszedett komment Qwikskoupa69-től így hangzik: „Ha megváltoztatjátok a játékot, hogy egy fasiszta ország szabványainak megfeleljen, akkor le is vehetitek Tom Clancy nevét a játékból, mert ő most a sírjában forog. Ennek a játéknak köze sincs ahhoz, amit ő írt!” Egy brit Royal Air Force katonai rendőrségének veteránja arról ír, hogy abbahagyja a Rainbow Six: Siege-et, mivel „a Ubisoft megadta magát Kínának” (ennél keresve sem találhatott volna szakmaibb kifejezést…), egy másik kommentelő pedig tüntetésképp összetörte a játékát.
Néhány kép arról, hogy mit változtatnak meg (főképp a drogozással, szexszel, szerencsejátékkal kapcsolatos dolgok tűntek el, vagy kerültek módosításra):
Az indoklás az „egyesítés” mögött az, hogy „mivel egy buildet tartanak így karban, kevesebb felesleges, sokszorosított munka lesz a fejlesztők részéről”, de azért Kína külön cenzúrázott változatot kap. És itt az indok, ami miatt ennyire kiborult a játékostábor: egy Reddit-posztban megerősítette a Ubisoft, hogy lesz egy regionális változat, de a nemzetközi módosításokra így is sor fog kerülni.
Sokan pedig csak legyintenek – Pengu, a Siege csúcs eSport csapatának, a G2-nek egyik tagja ezt írja Twitteren: „Igazából nem látom az emberek problémáját ezzel, mert SEMMILYEN FORMÁBAN SEM érint titeket. Örülök ezeknek a változásoknak: kulturálisan nagyobb változatosságot, és (Kínában) több embernek teszi elérhetővé a játékot. KÖNNYEBB lesz két kliens helyett mindössze egyet futtatni – szép munka, Ubi.” Fabian, a G2 csapatkapitánya hasonlóan vélekedik: „Olyasmit vesztesz el, amiről nem is tudtad eddig, hogy ott volt – például a félkarú rablók a falon, vagy alapból a falra rakott vérfoltok a Skyscraper pályán – nem nagy szám…” Parker „Interro” Mackay, a Siege Pro League kommentátora pedig ezt írta: „Nem tudok egy olyan céget támogatni, ami lefekszik egy kínai diktatúrával! A Ubisoft szemét! „Az iPhone X-emről küldve” Ezek ártatlan esztétikai változtatások, amivel többszáz millió játékos számára válik a játék elérhetővé.” Kollégája, Michael „Kixstar” Stockley hasonlóan vélekedik: „Nem változik a játékmenet? Akkor nem érdekel.”
Ezek után azt érdekes lesz figyelni, hogy miként fog változni a játékosok száma – valószínűleg a Ubisoft nem fogja részletezni, és csak annyit mond, hogy „többen játszanak mint valaha”…
Forrás: PCGamer