Ezt nem más állítja, mint Jack Tretton, aki közel harminc évet lehúzott a Sony-nál – az utolsó nyolcban (2006 és 2014 között) az akkor még Sony Computer Entertainment névre hallgató Sony-ágazat amerikai főnöke volt.
Tretton tehát a PlayStation 4 elindulásáig közreműködött a japán cégben, így van egy kis rálátása az ott zajló eseményekre (igaz, már jó öt éve nem dolgozik ott) – szerinte bár a Sony-nak lépéselőnye lehet a következő konzolgenerációban, nem lesz viszont olyan egyszerű dolga, mint most: „Szerintem igazán jól pozicionálták magukat. Az előző konzolgeneráció vezetője mindig jó szituációval várhatja a következő generációt. Amit a PlayStation 5 specifikációiról olvastam, az igazán impresszív volt. Az üzleti modelljük értelemszerűen jól működött a legutóbb, és úgy hangzik, hogy ettől nem nagyon fognak eltérni. Jó helyzetben lesznek, de úgy gondolom, hogy exponenciálisan több kihívás fog várni rájuk, mint legutóbb.
A Microsoftnak jobban meg kellene dolgoztatniuk őket, és a [Google] Stadia egy új ötlet a piacon, ami 2013-ban [a PlayStation 4 és az Xbox One megjelenésekor] még nem létezett. A Nintendo mostanában jóval relevánsabb. Egy sokkal kompetetívebb piac lesz. Új játékosok vannak, de [a Sony] tanult pár hasznos leckét ebben a generációban. Mindenkinek remek lesz valószínűleg üzletileg, függetlenül attól, ha játékosról vagy fejlesztőről van szó. Mindenkinek fel kell minden eshetőségre készülnie,” mondja Tretton a VentureBeatnek adott interjújában.
A Sony helyzete azért más, mint a PlayStation 4 esetében. Többször is említettük, hogy amerikanizálódik a cég, és az, hogy a Microsofttal együttműködnek a mesterséges intelligenciával és a felhő alapú technológiákkal kapcsolatban (meglepve ezzel a PlayStationös vezetőséget – erről külön is értekezünk), és az, hogy Kaliforniában van a főhadiszállásuk, már ennek a két gondolatnak is figyelemre méltónak kellene lennie, nem? (Nem beszélve a mostanában terjeszkedő szexuális cenzúrázásról, ami például a Devil May Cry 5-öt is érintette egy kis ideig a PlayStation 4-en, míg más platformokon nem volt ezzel gond.)
Forrás: WCCFTech