RETRO – Őrült száguldások és eszement attrakciók, de autólopás, zsaruk, tűzpárbajok, prostik nélkül? Bizony, a GTA és a Mafia rulez, de ha lemondasz az alvilág gyönyöreiről, akkor nincs jobb a Crazy Taxi sorozatnál. Ha csak egy órácskád van, és nincs időd GTA-zni, akkor ugorj a sárga kocsik volánja mögé!
Tagadhatatlan bája van az olyan játéktermi hatalmas pénzbedobós árkádoknak, mint a Crazy Taxi 3. Miközben bedobsz egy százast, már tudod, hogy micsoda pénzpocsékolás, hiszen otthon vár a PC-d, sőt talán a konzolod is, de most kit érdekel, itt és most Te vagy a császár, a gép csak neked csillog-villog, csilingel, és ha elég rutinos vagy, akkor hamarosan irigykedő srácok tömege ácsorog mögötted, és a barátnőd szemében is elismerő pillantásokat vélsz felfedezni a kezdeti unalom után. Persze, a legtöbbször ez nem ilyen happy endes, hanem inkább „game over”-es, és miután a pénztárcád kiürült, inkább rohansz haza Crazy Taxizni a PC-den, ami tök ingyen van, ráadásul senki előtt nem égsz be, ha netán elszúrnád.
Kicsi a monitor, de kényelmes előtte ülni
Na jó, ezenfelül nyilván még ezer oka van annak, hogy miért jó PC-re egy ilyen maximálisan árkád élményt nyújtó játékot konvertálni, csak most több nem jutott eszembe. Tény és való, hogy aki komplexebb játékélményre vágyik, inkább be se töltse a Crazy Taxi 3 -at, hiszen a Sega autósjátéka egyszerű, mint a százas szög. Négyféle nagyon HMCS (helyi menő csávó) taxis arccal nyomulva voltaképpen nem kell mást tennünk, mint újabb és újabb jó polgárokat veszettül száguldva a megadott helyszínre szállítanunk, mielőtt a kegyetlenül visszaszámláló óra a 0-hoz érne.
Nincs itt semmi kis térkép, mint a Grand Theft Auto III -ban, és nem kell tuningolni a verdánkat, mint a Need for Speed Underground ban. A kocsi nem törik ripityára, valamint nem tudsz senkit sem elgázolni, hiába is szeretnéd. (Ami mondjuk elég vicces, amikor egy 90 éves nagyapó úgy ugrik félre az autód elől, mint Neo a Mátrixban.) Az egyszerű vezetésen túl azonban rengeteg jópofa dolog dobja fel a játékélményt. Először is a szóköz le nyomását a sárga járgány hatalmasat ugrik, ami egyrészt hasznos bizonyos akadályok leküzdésére, másrészt ügyfeleink is szép borravalóval jutalmazzák.
Autónk „vetődései” különösen látványosak és mókásak akkor, amikor a San Francisco utcái (vagy a Beastie Boys Sabotage című videoklipjének) stílusában repül kocsink az utca óriási huppanói, lejtői felett. Ilyenkor a hátsó ülésekről elégedett visításokat hallunk: mintha vevőink a vidámpark hullámvasútján ülnének…
Ja, tényleg, volt első rész is…
Sajnos azok, akik már játszottak az első résszel (PC-n nem volt második), már nem fognak ilyen boldogan visongani, ugyanis semmilyen lényeges újítással nem fűszerezték a játékot: négy új karakterünk lesz, pár új, a fő játékot színesítő minijáték és egy két város: Glitter City és Little Apple. A tarka-barka grafika meglehetősen konzolos (mosottas épülettextúrák), de közel sem csúnya, a zene a szokásos Offspring. Ha nem játszottad magad halálra a Crazy Taxi vel, illetve ha csak gyors árkád élményre vágysz, akkor legyél Te is őrült taxis, a többiek viszont szerintem várják meg a Driv3rt…
-BadSector-(2004)
Pro:
+ Gyors, azonnali árkád élmény
+ Kellemes, tarka-barka grafika
+ Őrület
Kontra:
– Egyszerű,mint a one hundred szög
– Egy óra után rá fogsz unni…
– …ha nem előbb
Kiadó: SEGA
Fejlesztő: Hitmaker
Stílus: Arcade
Megjelenés: 2004
Crazy Taxi 3
Játékélmény - 7.5
Grafika - 7
Szimuláció - 5
Zene/Audio - 8
Hangulat - 8.5
7.2
JÓ
Ha van egy szabad félórád, és gyors élményekre vágysz, akkor érdemes lecsüccsenni egy kicsit Crazy Taxi-zni. GTA-t viszont ne várjunk tőle…