Az új Microsoft Flight Simulatorhoz valószínűleg a paksi atomerőműre lesz szükségünk, hogy PC-n maximális beállításokkal elfusson. És nem csak PC-n lesz a játék elérhető…
„A Microsoft Flight Simulator az egyik leginkább szeretett szimulációs franchise következő generációja. A kicsi repülőgépektől kezdve a nagy masinákig, repülj nagy részletességű, és elkábító gépekben egy hihetetlenül realisztikus világban. Alkosd meg a repülési terved, és repülj bárhová a bolygón. Élvezd az éjjeli vagy a nappali repülést, és vedd fel a kesztyűt a kihívásokat nyújtó időjárási körülmények ellen.
A Microsoft Flight Simulator direkt úgy lett megtervezve, hogy megünnepelhesse a repülőszimulátorok rajongóit úgy, hogy a repülés hitelességére, továbbá a vizuálisan lenyűgöző környezetekre koncentrál. A technológiánk felújításával, a közösséggel való szoros együttműködés révén, és a [repülő]ipar legjobb partneri kapcsolatainak kiépítésével az a célunk, hogy a legjobb repülőszimulátoros élményt létrehozhassuk,” mondta még júniusban, az E3 során a Microsoft, amikor is bejelentette a Microsoft Flight Simulatort Xbox One-ra és PC-re.
Akkor még nem árulták el, hogy kikkel szerződtek le, de most már elmondták az X019 rendezvény során. Tehát ezekkel a cégekkel megállapodott a Microsoft: Airbus, The Boeing Company, CubCrafters, Daher, Diamond Aircraft Industries, ICON Aircraft, Robin Aircraft, Textron Aviation. Azért ezek között van olyan patinás név is, amit még olyanok is felismernek, akiknek abszolút kínai a repülés és annak videojátékos szimulációja.
A tervek szerint a Microsoft először Windows 10-re fogja kiadni valamikor a 2020-as év folyamán a Microsoft Flight Simulatort. És itt kételkedünk az Xbox One portban: erről azt mondja a redmondi cég, hogy az a verzió egy későbbi időpontban fog jönni. Szerintünk meg szépen elteszik a láb alól az Xbox One portot, hogy helyette Xbox Project Scarlettre hozzák össze repülőszimulátort, mert „az Xbox One-on nem tudták megfelelő teljesítményben futtatni a játékot”. Aztán lehet, hogy szépen megcáfolnak bennünket.
Azért a PC-s gépigényre majd kíváncsiak leszünk: a 2006-os FSX is igencsak durva rendszerigényű volt…
Kérjük, támogassátok a theGeek.hu oldalt a Patreonon, hogy fennmaradhasson, függetlenül, napi hírekkel és tesztekkel, a Patreon adományozó rendszerén keresztül! Köszönjük! theGeek csapata
Become a Patron!