A stúdió következő játékának bejelentése helyett felfedték, hogy a stúdió kabalafigurája, a Ludens eredetileg egy balett táncosként kezdte…
A csapat születésnapját ünnepelve egy kérdezz-felelek készült Yoji Shinkawával, a Metal Gear Solid-sorozat, a Death Stranding (és a Left Alive…) művészével. Itt Shinkawa felfedte, hogy amikor először kezdtek a stúdió logóján dolgozni, Kojima egy éppen ugró balett táncost hozott fel, mert szerinte a balett egy átfogó művészeti irányzat, és ő ezt digitálisan akarta megvalósítani. Ezt neki nehéz volt megemésztenie.
Ezért Shinkawa felhozta a saját ötletét: egy űrhajós ruházat és egy digitális korból származó lovag keverékét – ilyesmit Kojima is szeretett volna a múltból, de ő hozzáadta a saját ötletét (Turing-gépek, plusz a zászló), és így lényegében teljesen eltértek az eredeti balett elképzeléstől, és talán jobb is, hogy a japán kreatívok nem őrültek meg. De Shinkawa sokáig gondolkodott azon, hogy a lovagnak legyen-e kardja – a koncepciós rajzok között ezt láthatjuk is, és itt még egy Metal Gear-dizájnnak tűnt az egész. A végleges változat azért keményebb, gépiesebb arculattal és nagyobb dimenziókkal rendelkezik.
Kojima viszont azt mondta neki, hogy ők nem fognak harcolni, így szó sem lehet arról, hogy a lovagnak pisztolya, kardja, vagy bármilyen fegyvere legyen. Ezért jött a képbe a zászló. Shinkawa szerint Kojima ötlete az volt, hogy a digitális világot akarta a lovag felfedezni, és az új felfedezéshez kellett a zászló (a la holdraszállás – ez inspirálhatta a japán zsenit). Végül még felfedte, hogy az arany színű lemezek Ludensen (vagy LUDENS-en, mert ők ráültek a Caps Lockra) ismételten egy utalás Alan Turingra.
Ez is Kojima kérése volt – azt akarta, hogy a Kojima Productions logója Turing-gépekre emlékeztető jegyekkel rendelkezzen, mintha Ludens kalkulátorszerű (itt ezt tisztáznunk kell: nem egy asztali számológépre kell gondolni, hanem annak elődjére, a mechanikus kalkulátorra!) alkatrészekkel rendelkezne. A brit matematikus munkássága lett a modern számítógépek alapja, és a ruházat kalkulátoros elképzelése hasonló szereppel bírt volna, mint egy Turing-gép, mert ahogy forognak az alkatrészek, úgy keresnek és mérnek meg dolgokat.
Egész ügyes így belegondolva… és a poén: a Cyberpunk 2077-Death Stranding együttműködés is a minap indult el Kojima új játékában.
Forrás: PCGamer