Igaz, itt azért kicsit trükközni kell, de mégis, az eredmény sokkal stabilabb, mint amit egy alap PlayStation 4-en vagy Xbox One-on láthatunk.
A lent látható videóban azt láthatjuk, ahogy a CD Projekt RED másfél hete megjelent játéka a Nintendo Switch-en fut. Persze nem natív módon: a The Witcher 3-mal ellentétben a lengyel stúdió nem adta ki a nagy N sikeres (és erősebb kiadással nem tervező) hybrid plattformjára a belső nézetes RPG-t. Az illető a Google Stadián keresztül futtatja a Cyberpunk 2077-et, ami egy dokkolt Switch-csel a 1080p felbontást is eléri, handheld módban pedig a Joy-Conokkal és a Pro kontrollerrel is játszható marad. Persze azért ki kell emelnünk, hogy egy mezei Switch-en ez nem oldható meg – egy hackelt modellről van szó, ami Androidot futtat, azon keresztül pedig a Google streamelő szolgáltatása elérhető.
A modderek pedig már nekiültek a lengyelek játékának átszabásához. A következő videóban egy olyan modról van szó, ami még nem jelent meg, de a későbbiekben talán meg fog valósulni, ugyanis Cineagle jelenleg a DIRT 5-ön dolgozik, nem pedig a Cyberpunk 2077-en. Egy külső nézetes modról van szó, ami még nem tökéletes – főleg az animációkat nevezhetjük meglepően gyatrának (igaz, a CD Projekt RED – innentől CDPR – főleg belső nézettel tervezte az egészet az immerzió miatt), és emiatt még csak egy kezdetleges koncepciónak nevezhetjük. Mégis jó ötlet lehet a későbbiekben egy külső nézetes mod, de addig még nagy utat kell megtenni.
A VGC pedig arról ír, hogy Adam Badowski, a CDPR egyik vezetője talán nem fontolta meg, hogy a Twitter miként működik: ha like-ol pár tweetet, azt a követői is látni fogják a főoldalon. És bizony ő több (legalább hét) olyan tweetet is beszívecskézett, amiben a Sony-t kritizálták, miután az levette a PlayStation Store-ról a Cyberpunk 2077-et. Az egyik tweet szerint felesleges volt ez a lépés, egy másik pedig azt említette, hogy egyik játék sem tökéletes, és a visszatérítést úgy kellene ajánlani, hogy közben a játék elérhető marad a PlayStation Store-on. Egy harmadik szerint a Sony dühös a visszatérítések miatt, egy negyedik pedig arról beszélt, hogy a Sony nem kezelte hasonló módon a Marvel’s Avengerst.
Azt is hozzá lehetne tenni, hogy a CDPR először a konzolgyártók beleegyezése nélkül lebegtette meg a visszatérítéseket, amire a Sony-t és a Microsoftot elárasztották a pénzvisszatérítések, és a lengyelek mintha a konzolgyártókra terelték volna a felelősséget a játék hitelesítési folyamata során, de az nem egyenlő a minőségellenőrzéssel. Badowski persze gyorsan visszavonta a like-okat… de már túl késő.
Erre már nehéz szavakat találni.