A Nintendo egyik alapvető pillérjeként is nevezhető Miyamoto körbevezet minket a Universal Studios Japan területén található Super Nintendo Worldben.
Ha röviden kellene jellemezni a lent megtekinthető negyedórás videót, akkor annyit mondanánk, hogy ez a Nintendo rajongóinak egyfajta kötelező olvasmány (tekintvény?), ugyanis a vidámpark nagyon látványos lett, és a rajongók – ha valaha is eljutnak Japánba – interakcióba léphetnek sok elemmel, ugyanis a nagy N telepakolta a területet easter eggekkel.
Például van egy cső, amivel eljuthatunk Peach kastélyához, miközben a Super Mario 64 zenéjét is hallhatjuk. Az interaktív elemek sem elhanyagolhatóak: ha az egyik (Amiibo-hoz hasonló hatású) Power-Up Band a kezünkbe jut, azt a telefonunkhoz köthetjük, és így titkokat kereshetünk a területen például úgy, hogy megütjük a kockákat. Ezzel az appban egy érmét kapunk.
Összesen nem kevesebb mint 170 (százhetven!) titok és feladat vár ránk, és köztük olyan is van, aminek elvégzésével a világ körülöttünk meg fog változni. Például egy Koopa páncéllal (és itt egyszerűen nem hagyhatjuk ki az Elektor kalandoros hivatkozást – tekikatona) és a POW kockákkal is lehet változtatni. Egy földalatti szekció pedig a perspektívánk megváltoztatásával trükközik, és a végén egy nagy Bob-omb is vár ránk. A hab a tortán pedig az, hogy maga Miyamotó is élvezi az egészet – és hamarosan meg is nyílik a vidámpark, ugyanis február negyedikétől várja a látogatókat. Később más parkokban is fel fog bukkanni. Magyarországon erre annyi esély van, mint megnyerni az ötöslottót… amit tegnapelőtt valaki szépen el is vitt.
Miyamoto azt is elárulta, hogy a gyerekei eközben SEGA-rajongók voltak! A The New Yorkernek elárulta, hogy bár ő a Nintendo egyik alapvető fejlesztőjeként a játékiparban örökre ott hagyta a nyomát, a gyerekei eközben a nagy rivális termékeivel töltötték a szabadidejüket. Ő pedig nem irigykedett emiatt, hanem ez késztette őt arra, hogy keményebben is odategye magát, hogy később már az ő játékaival szórakozzanak az utódok. Főleg a vezetős játékokat kedvelték (pl. Out Run), de a Space Harrier is gyakran megfordult a gyerkőcök kezei között.
Persze azóta a SEGA kivonult a konzolgyártók közül.