Egy DualSense esetében nem látjuk értelmét, hogy Bluetooth helyett wifi kapcsolatra lenne szükség, de egy PlayStation VR-os megoldás körül ennek már lehetne értelme…
Az Egyesült Államok szabadalmi hivatalánál (USPTO) a Sony Interactive Entertainment levédetett egy olyan szabadalmat, ami egy kontrollert határoz meg. Egy olyat, ami egyszerre Bluetooth és wifi kapcsolat teremtésére is képes. Ezt még 2019-ben regisztrálta a Sony, de a héten bukkant csak fel. A szabadalom összefoglalója szerint a kontroller képes lesz előnyben részesíteni az egyik jelküldési metódust, ha az gyorsabban el tud jutni a konzolhoz.
Tehát ha a wifi valamiért mégis gyorsabb a Bluetoothnál, akkor erre állhat át a kontrollerünk, ami azért érdekes, mert a Microsoft Xbox Series marketingje is a minél alacsonyabb input lag eléréséről szólt (minél rövidebb idő teljen el a gomb lenyomása és a játékban ahhoz kapcsolható cselekedet megtörténése között). A Sony szerint a játékosok egyre nagyobb igényekkel rendelkeznek, ha a játékbeli teljesítményről van szó, és ezért gondolja úgy, hogy szükség van erre a technológiára.
Mi nem arra tippelünk, hogy ez a DualSense új modelljéhez lehet majd használható szabadalom. Inkább a PlayStation VR 2 felé tapogatóznánk. Ott ennek igenis lehet értelme, mondjuk a PlayStation Move kontroller esetében. Mert ha a fejünkön van a virtuális valóság-headset, akkor nem tudunk arra figyelni, hogy tiszta út van a kontrollerünk és a Bluetooth-jeleket befogadó alkalmatosság között, így a wifinek lehet értelme, mert nem vesznének el az inputjaink, aminek köszönhetően a játékmenet is stabilabb lehet, ugyanis nincs az, hogy lenyomunk egy gombot, és mégsem történik semmi. Ezt a wifi áthidalhatja, egyfajta szükségmegoldásképp. Ezért gyanítjuk a PlayStatiob VR új modelljét a szabadalom mögött.
Jó, nem minden szabadalom és védjegy kerül felhasználásra. Ha itt mégis felhasználja a Sony, akkor ennek lehet értelme, de persze ez valamelyest megnövelheti az árat (plusz alkatrész – ez a költségeket biztosan meg fogja emelni!).
Forrás: PSL