Valaki mintha nem értené a SEGÁnál, hogy az internet miként is működik.
A Yakuza 7 (Japánban hetes számmal jött ki, mi is nyugodtan hívhatjuk így) PC-s megjelenésével az új, RPG-sített felvonás is már nyúzható a gépünkön. De hiába keressük a nem a Valve által működtetett Steam Database-en. azaz a SteamDB-n a játékot. Itt megnézhetjük, hogy hányan játszanak valamivel, mikor frissítettek egy címet, és így egy terjedelmes adatbázist kaphatunk az általunk keresett játékról. A Yakuza: Like A Dragon nem tartozik közéjük.
A lenti kép nem Photoshop. Ha megnézzük a Yakuza új részének SteamDB-s oldalát, akkor szembe is futhatunk a hibaüzenettel, ami azt írja, hogy ez az oldalt eltávolították, ugyanis a SEGA azt állítja, hogy ők terjesztik (illegálisan) a játékukat, ami egyértelműen nem igaz! A Twitteren Pavel Djundik, a SteamDB fejlesztője kifejtette, hogy a japán kiadó ügyvédjei próbálják eltávolítani a kérdéses oldalt arra hivatkozva, hogy ők terjesztik a játékot. Erre ő leszedte azt. A SteamDB nem támogatja a kalózkodást, nem biztosít letöltési lehetőségeket, és nem értékesít Steam-kulcsokat. A site Djundik szerint évente legalább egy DMCA (szerzői jogi) követelést kap, de mindig gyorsan meg tudták oldani ezt.
A baj itt az, hogy a SEGA mindennemű választ figyelmen kívül hagy. Szerencsére a SEGA amerikai ágazatával kapcsolatot tudtak létesíteni, és ők utána is néznek a dolognak. Djundik megköszönte a támogatásunkat, mert ez neki csak hobbi, de mégis sok embernek kifejezetten hasznos (mert például így láthatjuk, ha egy adott játékból a Denuvót kiveszik).
A CloudFlare-től (a szolgáltatótól) 19-én kapták meg a SEGA által 12-én elküldött, eléggé általános emailt („a SEGA szerzői jog által védett szoftvereket és játékokat alkot, amit a SEGA oldalán lehet megtalálni”), és az itt megadott emailcímre küldtek választ, kifejezve, hogy a SteamDB a Steam beágyazott widgetjén keresztül biztosít vásárlási lehetőséget a Valve digitális boltjából. Csakhogy a részletezés helyett a japán kiadótól csak egy terjedelmesebb DMCA-követelést kaptak válaszképp.
Úgyhogy valaki a SEGÁnál Japánban nem érti, hogy a SteamDB teljesen ártatlan, és most az amerikai leányvállalatnak kell besegítenie. Az irónia? A SEGA volt a Metacritic legmagasabban értékelt kiadója 2020-ban.
Forrás: PCGamer