A kínai rendőrségnek a játékipar egyre nagyobb nemzetközi befolyást szerző kínai techcége, a Tencent is besegített.
A BBC arról ír, hogy egy játékcsalással foglalkozó szervezet, a Chicken Drumstick tíz tagját tartóztatták le, miután a Tencent és a kínai rendőrség közösen dolgozott. A rendőrök szerint ez a világ legnagyobb erre szakosodott cége volt, ha figyelembe vesszük azt, hogy a cég mennyi pénzt is termelt, és hogy mekkora hatásuk is volt az általuk „kezelt” játékokra.
Az Overwatch-ból és a Call of Duty-ból származó előfizetések révén körülbelül 76 millió dollárt (2,28 milliárd forintot) szedett össze a Chicken Drumstick, ami több országban és régióban is jelen volt, eltérő árazással: volt, ahol napi 10 dollárt (~3 ezer forintot), vagy havi 200-at (~60 ezer forintot) kértek el előfizetési díjként. És a tíz ember ebből megtollasodott: 46 millió dollárnyi vagyont foglaltak le, és köztük több luxusautó is volt. A rendőrség nyilatkozata szerint „tizenhét csalást találtak és pusztíottak el”, de hogy ez alatt pontosan mit is értettek, nem mernénk tippelni.
A BBC szerint ez egy hatalmas bűnszervezet volt, ami a játékosok képességének hiányára építkezett (mert ha valakinek jól megy mondjuk a Call of Duty: Warzone, akkor biztos nem szán pénzt a csalásokra), és mivel egyre több játékba próbálnak multiplayert applikálni (ilyen… volt? a Cyberpunk 2077 is, amiről lehet, hogy a CD Projekt RED lemondott, így nem biztos, hogy lesz különálló multiplayer hozzá), ilyen értelemben tényleg volt potenciál a jelentős vagyonfelhalmozósdira.
A csalásokat főleg PC-n a legkönnyebb életre kelteni, de már itt is vannak próbálkozások ezek leállítása érdekében (pl. a Cheat Engine ellen is már fellépnek itt-ott), konzolon pedig nemrég írtuk, hogy a PC-n nem nagyon kedvelt Denuvo Anti-Tamper másolásvédelem testvére, a Denuvo Anti-Cheat felbukkant a PlayStation 5-ön. (PC-n kicsapta a biztosítékot, amikor hozzáadták rövid ideig a Doom: Eternalhoz.)
Forrás: PSL