2022-ben valamelyest átszabhatja a Sony a PlayStation 5 belsőségeit, ami talán az ár csökkentését is eredményezheti.
A Digitimes, egy megkérdőjelezhető hitelességgel rendelkező tajvani weboldal egy paywall mögé dugott írásban számolt be arról, hogy új hardveres dizájnt kaphat 2022-ben a PlayStation 5. Szerencsénkre Dr. Serkan Toto a Twitteren összefoglalta, hogy miről is van szó, így nekünk már linkelni sem kell a Digitimes cikkjét…
A TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, a világ legfontosabb félvezetőgyártó cége) 2022 második, harmadik negyedévére (tehát 2022 márciusa és szeptembere között) megvalósítja a módosított PlayStation 5-öt, amiben egy részben egyedi AMD-s CPU lesz található, ebből is egy 6 nanométeres chip. Ez azért fontos, mert a jelenlegi dizájnhoz képest ez olcsóbb lesz, így (hacsak a Sony nem túlzottan profitorientált) talán a konzol árán is érzékelhető lesz a módosított hardver. Most 5 nm-es chipet alkalmaz a Sony, ami költséges.
Toto is kiemelte, hogy a site nem mindig állít igazat, így ő is kétkedik, de két dolgot érdemes megjegyeznünk. Egyrészt, a Sony mindegyik konzoljának hardverét gyakran áttervezi. Itt nem arra gondolunk, hogy egy PlayStation 5 Slimet tervez a cég, hanem arra, hogy módosít az összetevőkön, de kinézetre nem látunk külöbséget, esetleg csak a modell kódnevén keresztül tapasztalhatjuk az újabb dizájnt. Másrészt, Totoki Hiroki, a Sony pénzügyi vezetője nemrég azt nyilatkozta, hogy a konzol dizájnjának módosítását tervezik, hogy többet tudjanak gyártani a PlayStation 5-ből…
Ez még nem hivatalos, de a PlayStation 5 Standard Edition és a PlayStation 5 Digital Edition esetében is tényleg a készlethiány lehet a legnagyobb probléma, mert azért nemrég már beszámoltunk arról, hogy mennyi konzolt szállítottak ki a boltokba, és jelenleg a PS5 bizony a PlayStation 4 feletti szinten áll, ám az első teljes üzleti év a piacon (ez április elsejével kezdődött) még módosíthat a jövőképen.
Ha a konzol teljesítménye nem csökken a 6 nm-es chippel, akkor nem lesz miért panasszal élnünk.
Forrás: WCCFTech