A vezetőség nem éppen ildomos viselkedése utáni botrány nem nagyon hozott sok változást a francia cégen belül…
A Le Telégramme, egy francia publikáció végzett nyomozást május elején. Ebből kiderült, hogy a jogi eljárások első hulláma a zaklatások miatt májusban kezdődnek. A kezdeményezés mögött a Solidaires Informatique Jeu Vidéo, egy játékfejlesztői szakszervezet áll: ők vetették fel az ötletet, hogy a Ubisoft elleni eljárásban többen is tanúvallomást tegyenek.
Miután a francia cég vezetősége (illetve emberi erőforrásokért felelős [HR] részlege) frusztráló, rossz munkakultúrát alkalmazott, Yves Guillemot, a Ubisoft vezérigazgatója változást ígért, de a Le Telégramme szerint nem sok minden történt. Cécile Cornet, a HR-főnök is mélyen érintett az ügyben, és bár júliusban már lemondott a posztjáról, csak mostanában távozott a francia cégtől. Helyét Anika Grant vette át: ő három évet a Ubernél húzott le. Szintén innen jött át Raashi Sikka, a nemzetközi diverzitásért és befogadásért felelős alelnök. Csakhogy a Ubisoft szociális és gazdasági bizottságának egyik megválasztott képviselője azt mondta, hogy ezekből a kinevezésekből sokat ne várjunk, ugyanis a HR-esek, akik elfedték a zaklatásokkal kapcsolatos ügyeket, továbbra is nyeregben vannak.
Florent Castelnéracot, a Ubisoft birtokában levő Nadeo vezetőjét egy tucat alkalmazott vádolta meg zaklatásokkal, és ő még mindig ott van, mivel a szakszervezetisek egyike szerint a vezetőség „védi őt”. Hugues Ricour, a Ubisoft Singapore rendezője tavaly novemberben lépett hátrább ebből a posztból, de a LinkedIn profilja szerint továbbra is a francia cég alkalmazottja. Kanadában sem történt sok változás: miután júliusban kinevezték Christophe Derennes-t (aki amúgy Guillemot unokatestvére…), a Le Telégramme forrása szerint „semmi sem változott”, sőt, azokat, akik a zaklatásos ügyeket jelentették, decemberben félreállították, és újabb zaklatások történtek a cégen belül!
Több alkalmazottcsoport is kezdeményezésekkel élt: pozitív változásokat ajánlottak, hogy biztosan több női alkalmazott jöjjön a Ubisofthoz, de a vezetőség nem nagyon reagált a javaslatokra. Inkább átszervezték „a belsőszabályzatot”, ugyanis abban a zaklatás eddig nem volt megemlítve „nem tárgyalható tilalomként”, állítja a szakszervezetisek egyike. Az új verziót nyáron publikálják. Annyi viszont történt, hogy az 20 ezer alkalmazott egy fél napos tréningen vett részt, és a menedzserek a felelősségvállalással kapcsolatban további kiképzésben részesültek. A Le Telégramme egyik forrása szerint ezt a tréninget folyamatosan meg kellene újítani, és az új alkalmazottaknak is fel kellene ajánlani, de ezeket a kéréseket is figyelmen kívül hagyták eddig.
És a Ubisoft szóvivője a Gamesindustry-nak nyilatkozott. Az utóbbi hónapok során a szervezeten belül több nagy változás történt, hogy biztonságos, befogadó és tisztelettudó munkakörnyezet valósuljon meg minden alkalmazottnak. Fel is sorolt pár dolgot (külsős nyomozások, a névtelen bejelentések, kötelező tréning), és megemlítette az átszabott magatartási kódexet, Grant és Sikka alkalmazását, illetve a munkakultúra vezetőjeként kinevezték Lidwine Sauert is. Ezek szerinte erősen alátámasztják a Ubisoftnál történő változásokat, és további kezdeményezések is alakulóban vannak; ezek a következő hónapok során történnek meg. A Ubisoft elkötelezett a kultúra és az értékek hosszú távú megerősítésében, hogy minden csapattag hallassa a szavát és megbecsüljék a munkahelyén. Tehát PR-szöveg…
Forrás: Gamesindustry