A Microsoft nem akarja a 2013-ban megjelent Xbox One-t teljesen elhagyni.
A redmondi cég E3-as előadásán kb. egyetlen szó sem esett az Xbox One-ról. A Microsoft Flight Simulator esetében megerősítették, hogy az Xbox Series megkapja, de a jó öreg X1 nem; és a Starfield esetében kb. lehetetlen is lenne a Creation Engine 2-n futó „űrSkyrim” portja az „egyes ikszdobozra”, nem beszélve az Arkane Austinnál készülő Redfallról.
Ezért is gondolt a Microsoft a régi konzollal rendelkező játékosokra, amikor is az Xbox Wire-n írt blogposztban megemlítették, hogy miként lesznek játszhatóak a next-gen játékok az egyre inkább elavuló masinán. Először jött a hypeolás (az idei év végén jön a Forza Horizon 5, ami DirectX-es ray tracinggel támad mind a két Xbox Series konzolon; a Battlefield 2042 128 játékossal is 60 FPS-t mutat fel; és az új masinák teljesítményére szüksége lesz a Starfieldnek, a Redfallnak, illetve a S.T.A.L.K.E.R. 2-nek), majd említik, hogy izgatottak, hogy a fejlesztők a csak next-gen hardveren kivitelezhető elképzeléseiket megtudják valósítani…
…de aztán megemlítették, hogy több millió játékos Xbox One-nal rendelkezik, és alig várják, hogy több részleteket közölhessenek arról, miként lehet sok next-gen játékukat (mint például a Microsoft Flight Simulatort) az előző generációs hardveren játszani az Xbox Cloud Gaming (korábbi nevén xCloud) segítségével, hiszen ezt a módszert használják mobilon (Android, iOS), tableteken, illetve webes böngészőkben egyaránt.
Persze nem csak ebben látja a jövőt a Microsoft, ugyanis az idei E3-on azt is említette a cég, hogy hamarosan beépített Xboxos applikáció is lesz okostévékre, továbbá tervben van a streameléshez használt stick is. (Erről korábban már szó volt!) Úgyhogy a felhő nem elhanyagolt tényező náluk.
Ez még jó is lehet, de ehhez két tényező fontos lesz: egyrészt kelleni fog egy stabil internetkapcsolat (amin nincsen semmilyen adatforgalmi korlát!), másrészt pedig az input lagot a lehető legnagyobb mértékben csökkenteniük kell, különben borzalmas élményben lesz részünk.
Forrás: WCCFTech