TECH HÍREK – Egy biztonsági kutató fedezte fel a Valve rendszerében a veszélyes rést, és jutalmat is kapott érte Gabe Newell cégétől.
A Valve egy olyan hibát javított ki, ami elég súlyosan megkurtíthatta volna a cég bevételeit, ha erről többen tudtak volna, ugyanis a hiba a Steam wallet, magyarul az ottani digitális egyenleg meghamisítására vonatkozott. Például, ha egyetlen dollárt tettünk be valójában az ottani pénztárcánkba, a rendszer ezt felismerhette volna százszor annyiként, így a valójában 300 forintnyi befektetésünkért 30 ezer forintnyi értékben vásárolhattunk volna a platformon. Ez pedig nagyobb tételben veszélyes lett volna a Valve-nak, főleg úgy, hogy ők mostanában nem kevés pénzt döntöttek bele a Steam Deck létrehozásába…
De hogyan is valósulhatott meg ez a biztonsági rés? Itt jön be a képbe az amúgy elképesztőnek ható hiba. A lényeg az volt, hogy olyan email-címet alkalmazzon az elkövető, aminek azonosítójában „amount100” volt. és ezután a fizetésre használt API-nak (Smart2Pay) küldött üzenetet kellett elfogni. Ezzel pedig hamisítani lehetett a kasszánkon.
Erről aztán a HackerOne-on lehetett olvasni. Nem kell megijedni, ez egy olyan site, ahol a white-hat hackerek (magyarul etikus hackerek, akik felfedezik a biztonsági réseket, majd tájékoztatják az érintett feleket erről) akár pénzt is kaphatnak a felfedezésükért. (Magyarországon pedig inkább büntetnek, lásd a BKV-jegyes ügyet…) Drbrix volt az, aki felfedezte a hibát a Valve rendszerén, és Newellék meg is jutalmazták érte őt.
Drbrix először közepesen súlyosnak megjelölve tette közzé a hibát azzal a kommenttel, hogy a hatás egyértelmű, hiszen a támadó pénzt generálhat magának, amivel megtörheti a Steam piacot, és az innen szerzett játékkulcsokat olcsón értékesítheti (ez pedig már felveti a szürke, vagy a biztonsági rés miatt fekete piac kérdéskörét…). A Valve letesztelte a hibát, majd egy javítást is ellenőrzött, amivel a hibát súlyosnak jeltölte meg, majd 7500 dollárt (két és negyed millió forintot) fizetett az etikus hackernek, ugyanis „az üzletük lehetséges költségeit” így akarták tükrözni.
A Valve a The Daily Swignek azt nyilatkozta, hogy Drbrix révén képesek voltak úgy kijavítani a hibát, hogy eközben a fogyasztókat semmilyen veszély/kár/hatás nem érte. Azt nem mondták, hogy volt-e, aki tényleg kihasználta a biztonsági rést…
Forrás: PCGamer