TECH HÍREK – Egy 17 éves programozó megtalálta a gyógymódot az Oculus Quest 2-re, igaz, a Facebookba történt túlzott integráció következtében több funkciótól is meg kell válnunk, ha ezt a megoldást kipróbáljuk…
A héten írtunk arról, amikor a Facebook úgy elszállt, hogy magával rántotta a Messengert, a Whatsappot, az Instagramot, és még az Oculus headsetek jelentős részét is. A VR-headsetek esetében ugyanis lassan kötelező lesz egy Facebook-regisztráció is, és mivel a site elérhetetlen lett, a virtuális valóságra szánt headsetek is padlót fogtak. Itt főleg az Oculus Quest 2-re kell gondolni: nincs Facebook-fiók (vagy nincs hozzá elérésünk), nincs Oculus Store-hozzáférés.
Egy tizenhét éves illető viszont megelégelte ezt, és létrehozta az Oculess-t, amit a Githubon találhatunk. Ezzel az Oculus Quest 2-es VR-headsetünket lecsatlakoztathatjuk a Facebook-fiókunkról, de a sideloadoláshoz kell, hogy a fejlesztői módot (Developer Mode) elérhessük a készülékünkön. Ehhez viszont meg kell adni egy telefonszámot, vagy egy fizetési metódust a Facebooknak, ami bár nem okoz nekünk költségeket, ez azért nem hangzik olyan pozitívan…
De ha ez megvan, akkor mehet a sideload például a SideQuestVR-ról, ahol nincs szükség egy Facebook-regisztrációra a felhasználáshoz vagy a hozzáféréshez. A kezünk követése nem változik meg, így például a Half-Life: Alyx ezután is teljesen normálisan használható marad, viszont nem véletlenül említettük meg a legelején, hogy a Facebookról történő lecsatlakozásnak megvannak a hátulütői: bukjuk az Oculus Store-hoz, az Oculus böngészőhöz, az Oculus TV-hez való hozzáférést, a casting sem megy, az Oculus Store-ból letöltött néhány app szintén nem fog működni (jogosultsági okokból), továbbá a Facebook összes közösségi funkciójáról le kell mondanunk. Viszont Basti564 erre is gondolt, ugyanis felsorolt több alternatívát is ezekhez. Ide kattintva olvashatunk is róla.
Mi ebből a tanulság? Az, hogy a Facebook túlzottan központosítottan működik, és amit Mark Zuckerberg mondott (nem kizárólag profitra törekszik a cégével), az abszolút nonszensznek mondható. Viszont így ha megint lerobban az egész rendszerük, lehet simán VR-ozni…
Forrás: PCGamer