Most már trükközniük kell a kínai fiataloknak, hogy a heti mindössze három órányi játékidejüket meg tudják növelni…
A People’s Daily, a kínai állami média egyik legnagyobb újságja hívta fel a figyelmet arra, hogy a 18 éven aluliak továbbra is képesek a számukra engedélyezett időpontokon (péntek-vasárnap este 20-21 között, és ez ünnepnapokra is érvényes) kívül játszani, és ezeket a kiskapukat be kéne zárni. A cikket a Reuters szemlézte, és ebből megtudtuk, hogy több online kereskedelmi platformon vannak olyan módszerek, amik segítségével játékokhoz szánt fiókokat lehet kölcsönözni vagy vásárolni, hogy ne legyenek korlátozások. A People’s Daily szerint a kiskapukat be kellene zárni, hogy megakadályozhassák a függőséget…
A Kínai Kommunista Párt egyik legnagyobb szócsöve szerint a családoknak és az iskoláknak is be kellene tartatni az új szigorításokat, mert szerintük több fiatal is a szüleik fiókját használva játszik, esetleg az ő adataikat (pl. név, születési dátum…) megadva regisztrálnak, ugyanis a felnőttek számára ilyen korlátozás nincsen érvényben. A videojátékokkal foglalkozó cégeket (pl. a Tencent és a NetEase is ilyen; ők ketten a legnagyobb játékosok „külföldön”) pedig arra kérték, hogy aktívan teljesítsék a közösségre vonatkozó felelősségüket, hogy a (népességre vonatkozó) következő generáció egészséges növekedésen essen át.
A fiataloknak még a költekezést is limitálják. A 8 és 15 év közöttiek számára kb. havi 30 dollárnak megfelelő renminbi (~9 ezer forint) költhető el, míg a 16-18 év közöttieknek ennek duplája (tehát kb. 18 ezer forint) áll rendelkezésre. Úgyhogy nem csak a játékidő, hanem a mikrotranzakciók tekintetében is elképesztően szigorú határokat állított fel az állampárt.
A kínai fiatalok 62,5%-a játszik rendszeresen online játékkal, és 13,2%-uk korábban napi több mint két órát töltött el velük. Ezért mondja a kínai állami média, hogy túl sok rövidlátó van és a mentális egészséggel is bajok lehetnek. (És az amerikai szakértők meglátása szerint a NetEase/Tencent duó túl nagy hatalomra tehet szert, és ezt akarják Xi Jinpingék megakadályozni…)
A túlzottan játékfüggő fiatalokat pedig néhány éve leszoktató táborokba küldik. Itt ideológiai és katonai kiképzést kapnak, és a magánzárka mellé néha még verés is jár…
Forrás: Gamesindustry, Qubit