Bobby Kotick meghúzta a saját nadrágjának övét (mondjuk ő meg is engedheti ezt magának…).
Ne feledjük, Bobby Kotick volt pont az a vezérigazgató, aki úgy 60 milliárd forintnyi bónuszban részesült az Activision Blizzard teljesítménye miatt. Igaz, ez még messze a cég körül kirobbant új botrány előtt történt (a Diablo Immortal óta ez már a sokadik). A kiadóóriás vezetője idén már megfelezte a fizetését, de ezt még tovább tudta vinni, ugyanis abszolút minimum szintre csökkentette a vezérigazgatói jövedelmezését, így 62500 dollárt kap egy évre, ami 18,75 millió forintnak felel meg, havonta pedig 1,56-nak.
Bobby Kotick nyilatkozata szerint biztosítani kívánja, hogy minden elérhető erőforrás a munkahelyi kiválóság megteremtésére fókuszáljon, és ezzel a játékipar éllovasa lehessen az Activision Blizzard. Ezért kérte meg az igazgatóságot, hogy az ő jövedelmét megcsapják (a kaliforniai törvény által előírt minimumra) egészen addig, amíg a kitűzött célokat nem teljesítik. Ez nem csak a fizetésére vonatkozik, hanem az összes juttatására, így addig nem óhajt bónuszokat vagy részvényeket kapni.
A kitűzött célok között találhatjuk a zéró tolerancia elvét, továbbá azt is, hogy a Activision Blizzard dolgozói között ötven százalékkal nőjön a női és a nem bináris dolgozók létszáma. Bobby Kotick azt is megígérte, hogy megszünteti a zaklatási és diszkriminációs követelések kényszerbíráskodási eljárását. Ez a folyamat nagyon sok munkaszerződésben ott van az Egyesült Államokban. Ez lényegében arra kényszeríti a vitás dolgozókat, hogy megegyezzenek, ahelyett, hogy bírósághoz fordulnának (magyarul peren kívüli eljárás a céljuk).
Ez mindenféleképpen egy pozitív PR-ra törekvő lépésnek tűnik, és ugye korábban említettük, hogy a kiadó vezérigazgatója hatalmas juttatásban részesült, és ebből adódóan neki valószínűleg élete végéig nem lesz már probléma élelmiszert tenni az asztalára, és a kétszáz millió dolláros bónusz több évnyi jövedelmének tekinthető; ahhoz pedig bármikor hozzá tud nyúlni, nem beszélve az utóbbi közel másfél évtized alatt felépített vagyonából (hiszen az Activision Blizzard 2008-ban jött létre a 2007-es megállapodás után).
Forrás: WCCFTech