Amikor a legutóbb írtunk a Steam Deckről, akkor előrelátóan írtuk, hogy egy hordozható PC-ről van szó, így ami rá kijön, biztos, hogy egy sima asztali számítógépen is futni fog (ha az kellően jó alkatrészekből áll).
Frissült a Steam Deck kérdezz-felelek oldala. Mennyi VRAM van a Steam Deckben? A Valve szerint 16 gigabájt egyesített memóriával rendelkezik, ebből 1 GB gigabájt a GPU számára van dedikálva, viszont a terheléstől függően a GPU akár 8 GB-hoz is hozzáférhet. Csak a teljes képernyős módot támogatja-e Gabe Newell masinája? Alapértelmezés szerint automatikusan teljes képernyős módban futtatja a játékokat, viszont ha az asztalra ugrunk, akár ablakban is mehetnek. A Steam Decket a Valve egy számítógépnek tekinti, így az exkluzív címek rá nem nagyon lennének értelmesek.
Tervezi-e a Valve, hogy a SteamOS-t önálló, általános célú operációs rendszerként kiadja? Igen, de ezzel kapcsolatban még nincsen pontos menetrendjük és időpontjuk. A Valve most arra összpontosít, hogy a Steam Deck nagyszerű élményt nyújtson, és később más hardverekre is elérhető lesz az operációs rendszer. Lehet-e más, Steamen kívüli játékokat telepíteni? Használhatjuk-e a Protonnal is? Igen. Csak telepítsük fel az alkalmazást, majd asztali módból adjuk a Steamhez, és onnantól meg is fog jelenni, mint egy sima asztali PC-n.
A Valve együttműködik-e a gyakori játék engine-ek fejlesztőivel? (Pl. az Epic Gamesszel az Unreal Engine, vagy a Unity-vel a Unity Engine miatt.) Igen, így az Unreal Engine 4 (és szinte biztos, hogy az Unreal Engine 5 is), továbbá a Unity is olyan integrációval fog rendelkezni, ami a Deckre fejlesztés élményét a lehető leggördüléknyebbé teszik. A Valve bízik benne, hogy az engine-ek olyan fejlesztéseket kapnak később, amivel még jobban integrálni lehet őket a cég fejlesztői eszközeivel, és így a Steam Deck számára is hasznos újítások jöhetnek, de már most is alapból jó élménnyel bír mind a két technológia.
A Valve már a Godot-val is tárgyal (itt nem Samuel Beckett Godot-ra várva karakterére kell gondolni…), így az ő engine-jük sem marad ki. A Steam Deck a beépített hangszórókra építve csak két hangcsatornát támogat, ám a Bluetooth vagy HDMI kapcsolatok segítségével többre is képes. Flatpakon, vagy más szoftveren keresztül külső alkalmazásokat is telepíthetünk a masinára anélkül, hogy annak fejlesztői módját kellene használnunk.
A Steam Deck februártól kezd eljutni a megrendelőkhöz.
Forrás: WCCFTech