TECH HÍREK – Egy felmérés szerint a ma már Meta néven futó céget tartják sokan a legrosszabb cégnek manapság.
A Facebook nem nagyon kapott jó hírverést az idei év során, és talán emiatt is nevezte át Mark Zuckerberg az egészet Metára, amivel magával rántotta az Oculus brandet is, ugyanis jövőre a VR/AR-headsetek már Meta néven jutnak el a boltokba. Hallottuk, hogy a lelki egészségre sincs jó hatással a Facebook (a közösségi oldal), ráadásul az egész cég en bloc elszállt órákra az ősz során, így a Messenger vagy a Whatsapp sem volt elérhető. Mondhatni ez egy annus horribilis volt Zuckerbergéknek…
A Yahoo Finance minden évben készít egy felmérést, hogy a legjobbnak és legrosszabbnak nevezett cégeket megnevezze. A legjobbnak a Microsoftot nevezték 2021-ben, de a több mint ezer megkérdezett személy a legrosszabb cégnek a Facebookot tekintette. Zuckerberg vállalata 50%-kal több szavazatot kapott, mint a mögötte végző kínai kereskedelmi cég, az Alibaba. Miért a sok negatív voks a Metáék felé? Cenzúra, az Instagram hatása a lelki egészségre, a magántitok védelmének kérdése. Érdekesség, hogy a megkérdezettek 30%-a szerint a cég képes lesz helyreállítani renoméját.
A felmérés szerint az egyik válaszadó azt írta, hogy a Facebook/Meta jó pályára állhat, ha elismeri, hogy mit követett el, és ezért bocsánatot kér. Ezt egy jelentősebb méretű adománynak kellene követnie. Ezt egy olyan alapítványnak kéne megkapnia, ami a cég kárának megfordításában nyújthatna segítő kezet. Néhányan a Meta rebrandinget egy párbeszédet módosító, cinikus kísérletnek tekintik, mások pedig izgatottan fogadták ezt, hiszen egyrészt érdekes lehet az új irány potenciálja, másrészt pedig a korosodó közösségi média modelljéből valami eltérő alakulhat ki.
És akkor még ott van az, hogy a Facebook az Apple-vel küzdött az app nyomkövetési transzparenciája (App Tracking Transparency) miatt, ez ugyanis a felhasználók számára elérhető szolgáltatásokon és appokon keresztül biztosította a nyomkövetésüket. Az Apple így belassította a Zuckerberg-cég növekedési pályáját, de azzal nem lehet vitatkozni, hogy a felhasználóknak kellene döntenie arról, hogy szeretnék-e a követést, avagy sem…
Forrás: WCCFTech