TECH HÍREK – Az idei évet több cég is eléggé hajmeresztően kezdte (tegnapra is jutott egy, mégpedig a Konami).
Ugye nem valami jó az, ha felteszünk egy antivírus programot, ami után a gépünk teljesítménye padlót fog? Ha nem figyelünk oda, ez velünk is bekövetkezhet, ha mondjuk nem a NOD32-t használjuk, hanem az előfizetéses Norton 360-at. Persze, gondolhatnánk, hogy tuti könnyű lemeszelni a kéretlen plusz komponenst, ami ugye a hardverünket szépen igénybe is veszi, hogy kriptovalutát termeljen. És a legszomorúbb az egészben: az egész hivatalos, és a Norton szépen lecsippenti a részét a kitermelt Ethereumból…
Szóval a Norton 360-nak van egy új programja, a Norton Crypto, ami bányássza az Ethereumot, ha a gépünket nem használjuk. A Norton kérdezz-felelekje szerint ez egy fícsőr, és csak olyan felhasználóknak működik, akiknek készüléke megugorja a szükséges rendszerigényt. (Hova fajul a világ, hogy már itt is rendszerigényről kell írnunk?) A program már július óta elérhető volt, de úgy tűnik, hogy fél év után a Norton elkezdte kiterjeszteni a kört, ugyanis a Norton 360 részeként a Norton Crypto is „jár”…
A Twitteren olvashatjuk, hogy a Norton biztonsági termékei mellé mégcsak választható opcióként sem bukkan fel a Norton Crypto, így akarva-akaratlanul feltelepül a gépünkre, és kikapcsolni sem lehet. El kell menni a \Program Files\Norton mappába, és onnan törölni kell az NCrypt.exét, és még ez sem garantálja, hogy nem tér vissza egy frissítéssel, vagy akár egy külső, harmadik cég is kihasználhatja ezt a lehetőséget. De másoknak ez sem elég: példa van arra is, hogy nem tudja adminisztrátorként sem eltávolítani az exét, és van, aki szerint a Norton Crypto a regisztrációs adatbázisba is betelepszik…
Aki pedig ennek ellenére vállalkozik a bányászatra, az előfizetés részeként megkapja a Norton Cryptót, de vannak bányászati és tranzakciós költségek. Előbbi esetében ez 15% (ennyit csippant le a Norton), a tranzakciós költségek pedig a blockchain hálózatban felmerülő munkáért csökkentik a bevételt. Ha másik cryptovalutára váltanánk az Ethereumról, akkor is fizetnünk kell. A költségek mértéke változó a piaci körülményektől, és ezeket a Norton nem tudja meghatározni.
Ha legalább ki lehetne kapcsolni a Norton Cryptót… de még erre sincs lehetőség (habár a kérdezz-felelek nem ezt mondja!). Nem csoda, hogy a cég fogyasztókkal való kapcsolata nem éppen a legjobb?!
Forrás: WCCFTech