Egy patinás név térhet vissza nemsokára, a Psygnosis, ugyanis a Sony egy erre utaló lépést tett csendben a háttérben.
A Psygnosis az Egyesült Királyság egyik legnépszerűbb és legsikeresebb stúdiója volt a nyolcvanas és kilencvenes években. Több kiemelkedő franchise is hozzájuk kötődik. A wipEout, a Lemmings, a Colony Wars is tőlük származik, és ennél még jóval többet is lehetne sorolni, de akkor valószínűleg megteremtenénk az első olyan irományt az oldalon, ahol két napra elegendő kosztot kellene javasolnunk a végigolvasáshoz.
A Sony 2000-ben átvette a hatalmat, így a csapat új nevet kapott: Studio Liverpoolként folytatta a csapat az életét… egészen 2012-ig, ugyanis ekkor végül game over felirat várta a fejlesztőket a stúdió ajtaján. Ez viszont megváltozhat a jövőben, mert a „kékek” nagyon gyanúsan efelé tapogatóznak. A Sony ugyanis új védjegyet regisztrált a Psygnosis sokak által ismert logójára: a baglyos logót valószínűleg sokan ismerik, és nem csak a PlayStation környékén volt ismert őkelme. Az Amiga, vagy más, akkori konzolok esetében is láthattuk.
A visszatérés viszont nem csak nevében történne meg, hiszen a Sony Interactive Entertainment nemrég felvásárolta a FireSprite-ot. Ezt pedig több ex-Psygnosis, ex-Studio Liverpool alkalmazott hozta létre, és logikus lépésnek tűnne, ha a FireSprite végül magára öltené a Psygnosis elnevezést. A csapatban a Sony bízik, hiszen pletyka szintjén hallottuk már, hogy a Twisted Metal feltámasztásában szerepük van, továbbá hivatalos, hogy a PlayStation VR2-re készülő Horizon Call of the Mountain fejlesztésében segítenek a Guerrilla Gamesnek.
És ha meg is valósul a Psygnosis remélhetőleg főnixszerű feltámadása, kérdés, hogy mit is fog a csapat csinálni. Visszatérhet a wipEout? Új Colony Wars? A Puggsy, ami például a SEGA Mega Drive-on is megfordult, szintén visszatérhet? Rengeteg lehetőség van a háttérben, így itt tényleg csak találgatni tudunk, hogy a Sony valójában mire is készül. Mi mindenesetre reménykedünk, és most talán joggal vagyunk optimisták.
Aztán végül mégis csalódás fog érni bennünket.
Forrás: WCCFTech