A Breakout neve sokat nem mond, de a játékmenetét valószínűleg mindenki ismeri, aki a kilencvenes években, vagy azelőtt született.
A Breakout: Rechargedon két stúdió, az Adamvision Studios és a SneakyBox dolgozik, a kiadó pedig az eredeti, hetvenes években lábra állthoz képest messze nem azonos Atari lesz, és mivel nekik is van egy konzoljuk (na, ki emlékszik az Atari VCS-re?), arra is készül a PlayStation 5, Xbox Series, PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch mellett (tehát az iOS/Android pároson kívül az összes nagyobb platformon ott lesz) egy klasszikus IP újragondolása.
Nem viccelünk: a Breakout ugyanis 1976-ban jelent meg a játéktermekben, és a három tervező közül kettőt biztosan sokan ismernek az idősebb korosztályból (Nolan Bushnell, Steve Wozniak, illetve Steve Bristow). A magyarul talán Faltörőként is nevezhető játék új kihívásokat kapott, és így is tér vissza. A Breakout: Recharged új festéssel, izgalmasnak nevezett powerupokkal, illetve a díjnyertes Megan McDuffee jóvoltából egy eredeti soundtrackkel emeli új szintre a kihívásokat.
Az arcade mód végtelen lesz, a képességeinket pedig ötven, kihívásra tervezett pálya teszi majd próbára, de nem lenne Recharged alcímű a játék a powerupok nélkül. Lesznek rail gunok (…valaki szólhatott volna a srácoknak, hogy ez nem a Quake III Arena), hőkövető rakéták, illetve robbanó töltetek is a több golyós powerup mellett. Minden eszközre szükségünk lesz a reflexek mellett, hogy a nemzetközi ranglétrán magas pozíciót töltsünk be.
A klasszikus Breakout játékmenetet finomhangolt irányítás és modern vizualitás keveri újra, és a játékot mindegyik módjában helyi kooperatív módban is játszhatjuk, ami pont ebben a példában tűnik szokatlan elképzelésnek. A Breakout: Recharged amúgy február 10-én fog megjelenni Atari VCS-re, PlayStation 5-re, Xbox Seriesre, PC-re (Steam, Epic Games Store), PlayStation 4-re, Xbox One-ra és Nintendo Switch-re. Érdekes lépés az Ataritól, de ha lesz erre kereslet, akkor miért is ne? 1976 óta eléggé sok idő telt el… (de ha az Atari 2600-as megjelenést számítjuk, az is 44 év, mivel 1978-ban jött ki „otthon”)
Forrás: Gematsu