A Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge több módon is értelmezhető befejezését is megmagyarázzák a fejlesztők.
A Monkey Island Magyarországon is népszerű volt a kilencvenes évek első felében; a LucasArts SCUMM engine-en futó grafikus kalandjátéka méltán volt sikeres, ám a második rész befejezése nem nagyon lett megmagyarázva. Azóta eltelt 30 év (’91 decemberében jött ugyanis ki a játék eredeti verziója), és az eredeti fejlesztők közül két fontos egyén visszatér, hogy lezárja a múltat. Ron Gilbert volt a The Secret of Monkey Island (az első rész) rendezője és társírója, majd a Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge rendezője is volt; Dave Grossman pedig mindkét „majomsziget” társírójaként dolgozott a játékokon.
A Return to Monkey Island a franchise hatodik játéka lesz, de a Gilbert-Grossman párosnak a harmadik, így ők figyelmen kívül hagyják az utánuk készült három játékot, mivel a 2 folytatását valósítják meg. Az Adventure Gamersnek megerősítették, hogy elmagyarázzák, mi történt a második rész végén (a főhős, Guybrush Threepwood leveszi LeChuck maszkját, miután erre kéri őt; kiderül, hogy Chuckie, Guybrush testvére ellen harcolt, majd egy munkás bejön azzal, hogy nem kéne ott lenniük… ezután egy vidámparkban láthatjuk őket gyerekként, a szülők örömmel fogadják őket, majd Chuckie szeme pirossá válik…).
Gilbert azt mondja, hogy ha valóban Monkey Island 3-ként csinálná meg a játékot, akkor az emberek azt mondanák, hogy az Escape from Monkey Islandet vagy a The Curse of Monkey Islandet nyúlja csak le, és ezért szerinte nem lehet megcsinálni azt. Az egyik fontos dolog neki az volt, hogy ez a játék rögtön a második rész végén kezdődjön, amikor a vidámparkban vagyunk. Ez neki egyfajta kikötés volt, hogy itt kell kezdődnie. Nem akar részletekbe bonyolódni, de a Gilbert-Grossman párostól elvárható módon onnantól sok csavar és fordulat történik.
A páros megerősítette, hogy Guybrush visszatér a Mêlée-szigetre, ahol az első játék első fele játszódik. A majomsziget esetében Gilbert csak poénkodott: talán belesuvasztják, de a második részben nem volt arrafelé történés. Grossman hozzátette, hogy a Monkey Island 2-nek nem Return to Monkey Island volt a címe, amire Gilbert röhögve bólogatott, úgyhogy esélyes, hogy talán a név nem véletlen… bár őket ismerve ki tudja?
A Terrible Toybox fejlesztésében készülő Return to Monkey Islandet a Devolver Digital ismeretlen platformokra adja ki 2022 folyamán (mi azért a PC-t nem zárnánk ki…).
Forrás: VGC