A Bethesda Game Studios (BGS) következő játéka egy vadonatúj IP lesz, és emiatt is érthető, hogy miért tettek fel mindent egy lapra a zenével kapcsolatban.
Új videót közölt Todd Howard stúdiója a Starfieldből. Ez most a játék soundtrackjére koncentrál, és teljesen logikus választás volt Inon Zur, ugyanis ő mondhatni a csapat házi zeneszerzőjének tekinthető, hiszen a Fallout 76, a Fallout 4, a Fallout: New Vegas és a Fallout 3 soundtrackje mögött is ő állt, de sokkal több játékban megfordult (csak néhány példa: Men of Valor, Crysis, Dragon Age: Origins, Dragon’s Dogma, Outriders…).
A földönkívülinek ható környezetekkel rendelkező koncepciós rajzok is felbukkannak a lent látható videóban (és remélhetőleg a végleges játékban is lesznek ilyen helyszínek). Zur viszont kifejtette, hogy miképp hozta létre a Starfield főcímdalát (amit már a 2018-as bejelentő teaser videóban is részben hallhattunk). Zur szerint a zene mindig is negyedik dimenzióként szolgál. Ez egy érzelmi dimenzió. Az alkotás érdekében több kérdést is fel kell tenni: hova megyünk?; mi a motivációnk?; mi a történetünk? – ezek voltak azok, amik Zurt mindennél jobban motiválták.
A Starfieldre úgy tekintett, mint „a megszentelt hármasra”, mert minden streamelődik Zur szerint (itt a konzolon belül, az alkatrészek közötti adatmozgásra gondolt): minden változik, minden visszatér. Lényegében a zene önmagát mutatja be, és önállóan fejlődik. Egyfajta körutazásra kell gondolni, mert teljesíteni szeretnénk a küldetésünket, be szeretnénk fejezni az utazásunkat. Találni fogunk valamit, amit aztán magunkkal viszünk, és végül haza is fogjuk vinni azt.
A Starfield a BGS következő játéka lesz, és egyértelmű, hogy a Microsoft számára egyfajta húzócímként kell kezelni. Miután a redmondi cég felvásárolta a ZeniMax Mediát, a Bethesda anyacégét, így a PlayStation 5 kiesett a pixisből, és Xbox Seriesre és PC-re fog csak megjelenni, de a Game Pass-előfizetők is az első naptól, november tizenegyedikétől elérhetik Todd Howard nagy dobását. A Fallout 76 után ez neki is fontos lesz.
Forrás: WCCFTech