Nem száz százalékos biztonságú megoldás, de ezek után nem lenne nagy meglepetés, ha a Valve a legalacsonyabb, 64 GB-s eMMC-s modell iránt hirtelen megugró keresletet tapasztal majd…
A Steam Deckből ugye három változatot dobott piacra Gabe Newell cége. A belépő szintű, 64 GB-s eMMC modellért 420 eurót (168 ezer forintot), a középkategóriás, már 256 GB-s NVMe SSD-s verzióért 550 eurót (220 ezer forintot), az 512 GB-s változatért pedig 680 eurót (272 ezer forintot) kér a Valve. Viszont ha esetleg nagyobb tárhelyet szeretnénk a hordozható PC-be gyömöszölni, megtehetjük, igaz, a Valve korábban már figyelmeztetett minket, hogy ne tegyük.
A Twitteren láthatjuk, hogy egy kanadai modder belenyúlt a hardverbe, hogy egy 2242-es M.2 NVMe SSD-vel vértezze fel a Steam Decket (amiben eredetileg 2230-as van, így valamivel kisebb méretű). Idézzük őt: „Úgy tűnik, hogy a NYÁK elég jól működik egy 2242 M.2 [NVMe SSD] Steam Deckhez való adaptálásával: nem ütközik semmivel az alaplapon és nem terheli meg a kábeleket. A hőelosztó azonban egy kicsit meghajlott. A hátlap gond nélkül visszaszerelhető volt.” Azaz később túlmelegedési problémák keletkezhetnek…
Az illető egy 512 GB-os KingSpec PCIe 3.0 x2-t pakolt a Steam Deckbe, és ennek a sebessége kb. 1100 MB/s, ami nem rossz. A 2280-as SSD-kkel ne próbálkozzunk, de a 2242-esek elérhetősége nem olyan rossz, és így lazán 1 TB-s SSD-t pakolhatunk a hardverbe. Persze lehetne másképp is trükközni: elég, ha van egy kiadós méretű microSD kártyánk. Korábban volt már teszt ezzel kapcsolatban: a microSD-s töltési idők kb. 2 másodperccel maradtak csak el, de legtöbbször még ennyi sem volt, így számottevő különbség a microSD és az NVMe SSD között nem nagyon volt érzékelhető.
A Steam Deck eléggé könnyen szétszerelhető, de mielőtt így döntenénk, vegyük ki a microSD kártyát a gépből, mert összetörhet. Azért azt se felejtsük, hogy a garanciánk elvesztését is kockáztathatjuk, ha belenyúlunk a Valve készülékébe.
Forrás: PCGamer