A kijelentésben a leginkább az a meglepő, amelyik cég ezt kimondta…
A CADE, a brazil gazdasági védelmi tanács egy levelet kapott a Microsofttól, amiben a kormányzati szervezet aggodalmaira reagált a redmondi cég. Így Satya Nadelláék kitertek arra, hogy valóban korlátozva lenne-e a Call of Duty IP, ha a Microsoft felvásárolhatja az Activision Blizzardot.
A Microsoft szerint a Call of Duty-nak elég játékost kellene bevonzania az Xbox-ökoszisztémába, hogy a rivális platformokon (PlayStation) kimaradó megjelenésből származó veszteségeket fedezni tudják, és mindegyik játéknál további költségek merülnénk fel az exkluzivitás kapcsán (de ennél több részletet erről nem tudtunk meg). Emlékezzünk vissza, hogy a Sony a CADE-nak korábban azt mondta, hogy a Microsoft vásárlási terve befolyásolná a jövőbeli konzolértékesítések során a játékosokat.
Erre is reagált a Microsoft: szerintük „a Sony hallgatólagos aggodalmai a Sony tartalmi kizárólagossága körül [az] Activision Blizzarddal kapcsolatban alaptalanok, a Microsoft arra ösztönöz, hogy az Activision Blizzard játékai továbbra is elérhetőek legyenek a rivális konzolokon.” És régebben az Xbox-vezér, Phil Spencer is megemlítette, hogy tiszteletben tartják a már érvényes szerződéseket, hogy több platformon is elérhető legyen a Call of Duty, de ez állítólag három játékra érvényes még.
A Microsoft hozzátette, hogy a Call of Duty nem egyedi kategória a játékpiacon a lövöldözős játékok között, de több műfajból és típusból is rendelkezik riválisokkal. A tavalyi húsz, legtöbb eladást felmutató konzolos játék között mindössze kettő volt az Activision Blizzardtól Észak-Amerikában (az NPD csoport szerint ugyanis a Call of Duty: Vanguard volt a lista tetején, és azt közvetlenül a Call of Duty: Black Ops Cold War követte).
A cég szerint nem része az üzleti stratégiájuknak, hogy a játékosoktól tartalmat vegyenek el (Starfield? És ez csak egy példa a Bethesdától…), és úgy látja, hogy a fogyasztók az előfizetéses szolgáltatásokat úgy kezelik, hogy ez az egyik mód a játékokhoz való hozzáférésre. Végezetül: a Sony célozgatása, miszerint a Game Pass elérhetetlen vezetést szerezhet az előfizetéses szolgáltatások terén, figyelmen kívül hagyta, amit a „kékek” dinamikus karakterisztikája képvisel a saját, PlayStation Plus szolgáltatásában…
Ez már kezd Mónika-show lenni. Főleg, hogy a Microsoft szerint a Sony lefizeti a fejlesztőket, hogy ne tegyék fel a játékaikat a Game Passra…
Forrás: Gamesindustry