A követelt összeg öt milliárd. No, nem forintban, hanem fontban, így 2,43 billió forintos (2435 milliárdos) követelést kapott a Sony!
A PlayStation az egyik legnagyobb videojátékos brand, így nem csoda, hogy a Sony egy saját digitális bolttal is rendelkezik (ez lenne a PlayStation Store). Csakhogy az általuk biztosított játékok, termékek értékét megkérdőjelezik, így felbukkantak a fogyasztóvédelmi aggodalmak. Alex Neill pont egy ilyen fogyasztóvédelmis, és a Sky News tudósítása szerint az eljárás költségeit a Woodsford finanszírozza. Ez egy peres és választottbírósági szakértőkből álló szakértői csapat, amely nagy kereskedelmi követelésekbe fektet be…
Azzal vádolják a Sony-t, hogy a versenyt biztosító törvényeket megsérti a piaci erejének kihasználásával, mert így unfair feltételeket szab a fejlesztőknek és kiadóknak, akiket az áremelésre kényszerítenek. Kiemelték, hogy a Sony minden digitális játékvásárláson 30%-os haszonkulcssal rendelkezik, így ez is további áremelést eredményez. Az Egyesült Királyság versenyjogi fellebbviteli bíróságához pénteken benyújtott kereset szerint mindenkit képviselnek, aki 2016. augusztus 19-e óta digitálisan játékokat vagy kiegészítőket, DLC-ket vett a PlayStation Store-on. A képviselt emberek átlagban, a kamatot bele nem véve 67 és 562 font közötti összegre (32700-274300 forint) számíthatnak, ha a Sony-nak fizetnie kell. Még egy weboldal is indult, ami magyarul úgy hívható, hogy PlayStation, tartozol nekünk.
Neill szerint azért indult az eljárás, mert a PlayStation cselekedetei milliókba fájnak azoknak, akik nem tudják ezt megengedni, és úgy megszorítják a pénztárcát mint eddig még soha. (Jöjjenek Magyarországra, nem tudják, hogy mennyire embertelen az itteni eseménysorozat.) Natasha Pearman, az ügyet képviselő ügyvéd szerint a Sony versenyellenes stratégiája oda vezetett, hogy a fogyasztók jóval többet fizetnek mint amennyit a Sony a szolgáltatásainak fenntartására költ.
De ki lehetne emelni, hogy az Xbox (Microsoft Store), a Nintendo (Nintendo eShop) és a Valve (Steam) is hasonlóan működik, így több polgári peres eljárás indulhat a nagyobb platformok ellen, de az Egyesült Államokban egy hasonló eljárást a bíróság leállított, igaz, a bíró kiemelte, hogy a Sony talán túlárazza a PlayStation Store-on értékesített játékokat.
Forrás: WCCFTech