David Cage stúdiója most már a kínai techgigászok egyike alá tartozik.
Miközben a Tencent már eljutott Európába (az 1C Entertainment felvásárlásáról írtunk is), a NetEase viszont eddig váratott magára. És egy viszonylag patinás név jutott a birtokukba, ugyanis a Detroit: Become Human, a Beyond: Two Souls, a Heavy Rain, esetleg a Fahrenheit (a tengerentúl Indigo Prophecy) kapcsán sokan ismerik a Quantic Dreamet, ami ugyanúgy folytatja eddigi munkáját: minden platformra fejleszt és kiad, és külsős címeket támogat és kiad, de ezzel egyidőben a NetEase játékfejlesztési kapacitásait is ki fogja használni.
A NetEase vezérigazgatója és igazgatója, William Ding a sajtóközleményben így nyilatkozott: „Izgatottan várjuk, hogy a Quantic Dreammel a növekedés egy izgalmas új szakaszába lépjünk. Ezt közös jövőképünk, kölcsönös bizalmunk és tiszteletünk köti össze. A NetEase továbbra is teljesíteni fogja ígéretét, hogy támogatja a Quantic Dreamet a teljes potenciáljának kiaknázásában. A stúdió vad kreativitását és kivételes narratív fókuszát a NetEase hatalmas eszközeivel, erőforrásaival és kivitelezési képességeivel ötvözve úgy gondoljuk, hogy végtelen lehetőségek rejlenek, amik újradefiniálhatják a játékosok számára világszerte nyújtott interaktív szórakozási élményt.”
David Cage, a Quantic Dream alapítója, vezérigazgatója, írója és rendezője hozzátette: „A mai nap fontos mérföldkő a stúdiónk számára, miután negyed évszázada teljesen függetlenek vagyunk. A NetEase Games nagyra értékeli kreatív szabadságunkat, valamint egyedülállóan sokszínű csapatunk lendületét és szenvedélyét. Mostantól képesek leszünk felgyorsítani azt a közös víziónkat, hogy olyan mérföldkőnek számító címeket hozzunk létre, amik érzelmi szinten érintik meg az embereket. Rendkívül differenciált játékokkal készülünk, és őszintén hiszem, hogy a Quantic Dream legjobbja még csak most jön. Különösen büszke vagyok arra, hogy a munkavállalóink, akiknek az elmúlt években jelentős tőkerészesedést ajánlottunk fel, teljes mértékben profitálni fognak ebből az akvizícióból. Ez is bizonyítja, hogy továbbra is elkötelezettek vagyunk mindazok jutalmazása iránt, akik a Quantic Dreamet azzá a sikeres stúdióvá tették, ami ma.”
Guillaume de Fondaumiere, a Quantic Dream társ-vezérigazgatója és kiadói vezetője pedig ezt írta: „A NetEase Games három évvel ezelőtt fektetett be először a Quantic Dreambe. Ez idő alatt lehetőségünk volt szorosan együtt dolgozni, és első kézből láthattuk, hogy mennyire hasonlóan gondolkodunk és kiegészítjük egymást. A NetEase Games felvásárlása természetes fejleménye ennek a folyamatnak, és egyedülálló lehetőséget teremt a stúdió növekedésének fellendítésére azáltal, hogy a gyártó és kiadói csapatainknak minden szükséges eszközt megad a kiemelkedő teljesítményhez.”
De ne is kerteljünk: a kínai terjeszkedés újabb mérföldkőhöz ért. A stúdió közben dolgozik a Star Wars: Eclipse-en, de ki tudja, hogy ki lehet a következő. Ma még amúgy szó lesz a Tencentről is.
Forrás: Gematsu