A Colorado State Fair első díját nyerte el Jason Allen, akinek nem sok dolga volt a képpel: az alapokat ugyanis nem éppen ő hozta össze…
Allen tehát első díjat nyert az amerikai állami kiállításon, de nem mindenkinek tetszett az ötlet, igaz, ő mindvégig elismerte, hogy nem saját munkásságáról van szó, ugyanis a benyújtott műve „Jason Allen a Midjourney segítségével” jelzővel jutott el az első helyig. Saját bevallása szerint több hetet töltött el azzal, hogy a parancsokat kidolgozza, majd a Midjourney által készített képeket a Photoshopban, kézzel „fejezte be”.
A Midjourney egyike azon mesterséges intelligenciát alkalmazó képalkotóknak, amik jelenleg bétában vannak (ilyen a Craiyon is például). Nem nehéz használni: megadunk egy szöveges utasítást, hogy mit rajzoljon, majd a gép teszi a dolgát az általunk megadott összefüggésekkel. Az automatizáció az eltérő nyelvek használatával eltérő eredményeket szülhet, és az emberi tényező is ott van: ha hülyeséget adunk meg parancsként, a végeredmény is ugyanolyan csapnivaló lesz.
Allen műve, a vászonra nyomtatott Théâtre D’opéra Spatial a digitális művészeti kategóriában nyert díjat, és miután a Discordon posztolt róla, de a Twitteren pillanatok alatt elterjedt az ügy azzal a megjegyzéssel, hogy „Valaki egy művészeti versenyre egy MI által generált képpel nevezett, és első lett. Igen, ez kib___ottul sz__ ügy.” Ő viszont nem használja ezt a felületet, és a New York Timesnak úgy nyilatkozott, hogy nem fog bocsánatot kérni, ugyanis szabálysértés nélkül nyert. Szerinte az etika nincs ott a technológiában, hanem az emberekben kell keresni. Úgy látja, hogy a művészetnek vége, mert a mesterséges intelligencia nyert, az ember pedig vesztett. Kissé provokatív.
Colorado mezőgazdasági minisztériumának szóvivője pedig úgy nyilatkozott, hogy mivel Allen a beadványában közzétette a Midjourney használatát, az valóban a szabályoknak megfelelően történt. Két zsűritag akkor még nem tudta, mi is a Midjourney, de ettől függetlenül Allen munkáját díjazták volna…
Forrás: PCGamer