Jim Ryan, a Sony Interactive Entertainment elnök-vezérigazgatója és Phil Spencer, az Xbox-vezér lényegében a sajtóban keveredett szóváltásba…
A Microsoftnak az az ajánlata, hogy miután a jelenlegi megállapodás lejár, a redmondi cég három további évig teszi elérhetővé a Call of Duty-t PlayStation platformokon, ha a techóriás engedélyt kap arra, hogy bekebelezze a ZeniMax Media (a Bethesda anyacége) után az Activision Blizzardot is 68,7 milliárd dollárért. Csakhogy Ryan Spencerék ajánlatát „sok szempontból meg nem felelőnek” tartja.
Kezdjük az elején az ügyet. A múlt héten Spencer a The Verge-nek ezt nyilatkozta: „Januárban aláírt megállapodást nyújtottunk be a Sony-nak arról, hogy a jelenlegi Sony-szerződésen túl még legalább néhány évig garantáljuk a Call of Duty PlayStationre történő megjelenését, a funkciók és a tartalom egyenértékűségét, ami messze túlmutat a játékiparban szokásos megállapodásokon.” A jelenlegi szerződés állítólag a három következő Call of Duty-ra szól, és ebbe beletartozik a Call of Duty: Modern Warfare II is. (Nagy eséllyel a Call of Duty: Warzone 2 is.)
Nos, erre Ryan a Gamesindustry-nak eljuttatott közleményében reagált: „Nem állt szándékomban hozzászólni ahhoz, amit én privát üzleti vitának értelmeztem, de úgy érzem, hogy helyre kell tennem a dolgokat, mert Spencer ezt nyilvánosságra hozta. A Microsoft csak annyit ajánlott fel, hogy a Call of Duty három évig marad a PlayStationön, miután az Activision [Blizzard] és a Sony közötti jelenlegi megállapodás lejár. Miután a Call of Duty majdnem 20 éve a PlayStationön fut, az ajánlatuk sok szempontból nem volt megfelelő, és nem vette figyelembe a játékosainkra gyakorolt hatást. Szeretnénk garantálni, hogy a PlayStationös játékosok továbbra is a legmagasabb színvonalú Call of Duty-élményben részesüljenek, és a Microsoft javaslata aláássa ezt az elvet.”
Az Egyesült Királyságban a verseny- és piacfelügyeleti hatóság, a CMA nagy eséllyel második fázisban is mélyreható vizsgálatot kezdeményez a Microsoft felvásárlási ajánlata miatt, hacsak a két cég „nem tesz elfogadható vállalásokat [az Egyesült Királyságban a versenyt érintő aggályok eloszlatására].” Az Egyesült Államokban a szövetségi kereskedelmi bizottság, az FTC már megkezdte a vizsgálat második szakaszát, amiben a verseny befolyásolásának jelentőségét vizsgálja a szervezet. Az Európai Bizottság még nem kezdte meg a felülvizsgálatát. Bobby Kotick, az Activision Blizzard vezérigazgatója már szeptember elsején közölte egy levélben, hogy „néhány országból már megkapták a jóváhagyást” és „a folyamat az összes szabályozó hatósággal általában a várakozásainknak megfelelően halad.”
De nem biztos, hogy jó az, ha egy kiadó felvásárol mindenkit… és a Microsoftnak erre nem kevés pénze van.
Forrás: Gematsu