Az eljárást torznak és valótlannak nevező Townsend papíron bár lemondott a pozíciójáról, inkább lehet azt mondani, hogy felfelé bukott…
A Wall Street Journal arról írt, hogy már nem dolgozik papíron az Activision Blizzardnak Townsend, ahol eddig a megfelelésért felelő vezető most már tanácsadóként sürgölődik az igazgatóság körül. Eléggé megosztó figuráról van szó, ugyanis a 2000-es évek elején George W. Bush amerikai elnök alatt a belbiztonsági és terrorizmusellenes szervezet elnökének tanácsadója volt az iraki invázió idején.
2004-ben arról írt a Washington Post, hogy Townsend meglátogatta a hírhedt Abu Ghraib-börtönt, miközben az amerikai hadsereg a maximumra tekerte az ide bezárt személyek kínzását. A publikáció szerint a börtön egyik tisztje azt mondta az amerikai hadsereg nyomozóinak, hogy Townsend az Abu Ghraib kihallgatási központ vezetőjére nyomást gyakorolt, hogy minél több és fontosabb információt szedjen ki a foglyokból. Ezt aztán Townsend tagadta: szerinte a bevetése során nem volt szemtanúja a foglyok bántalmazásának.
Aztán 2021 júliusában, nem sokkal az Activision Blizzard körüli botrány kirobbanása előtt Townsend az alkalmazottaknak egy olyan emailt küldött, amiben a kiadó elleni vádaskodásokra reagált. Szerinte a Kalifornia állami méltányos foglalkoztatási és lakhatási minisztérium (DFEH) ellenük indított pere „torz és valótlan képet ábrázol az Activision Blizzardról, és hamis, elavult (akár tíz évnél is régebbi), továbbá a kontextusukból kiragadt történeteket tartalmaz”. Ezek után Bobby Kotick, az Activision Blizzard vezérigazgatója magára vállalta a felelősséget Townsend emailjének tartalmáért, ő maga pedig eg, a cégen belüli nőket támogató hálózat posztjára lépett át, és törölte a Twitterét, mert eléggé kritikus véleményeket kapott, miután egy olyan cikket osztott meg, ami kritikus volt a „kifelé súgó alkalmazottakról”.
A Bloomberg hozzátette, hogy Kotick egy másik emailben elismerte Townsend munkásságát. Az ő posztját a két helyettese, Jen Brewer és Luci Altman veszi át, de azért eléggé struccpolitikának tűnik, amit Kotick mondott Townsend eddigi munkájáról.
Forrás: PCGamer