A Microsoft videojátékos jövedelmének max. 10-15%-át teszi ki a Game Pass? [VIDEO]

Phil Spencer, az Xbox-vezér arról is beszélt, hogy miképp kezelnék a Call of Duty-t, ha a Microsoft bekebelezheti az Activision Blizzardot, de megemlítette a metaverzumot is.

 

Ma már beszámoltunk arról itt, hogy Spencer elhintette: drágábbá válhat az Xbox Game Pass, esetleg a konzolok eshetnek át egy áremelésen, de a Wall Street Journal Tech Live interjúban másról is beszélt. Például arról, hogy az Xbox Game Pass a Microsoft gaming részlegének mekkora százalékát fogja elérni: „Úgy gondolom, hogy [a Game Pass] a teljes bevételünk 10-15 százaléka marad, továbbá számunkra nyereséges. PC-n hihetetlen növekedést látunk. Konzolon a növekedés lelassul főleg azért, mert egy bizonyos ponton már mindenkit elértünk a konzolokon, aki elő akart fizetni.”

Miközben a Microsoft a hardveres értékesítésekben elég jó eredményeket mutathat fel, a játékok között a redmondi cég kissé vonszolja a lábát. Spencer a leggyorsabban növekedő videojátékos modellt, a free-to-play-t tekintijövőbe mutatónak, de nem látunk ilyen megközelítést a Microsofttól, miközben a pletykák már azt sugallják, hogy a Sony The Last of Us multiplayer játéka free-to-play, live service modellel rendelkezhet. Lehet, hogy Spencer lebecsüli a Game Pass sikerét (miközben nem közölt pontos adatokat…), hogy övék lehessen az Activision Blizzard…

De ha ez bekövetkezik, mi lesz a Call of Duty sorsa? Erre is kitért: „Amikor megszereztük a [Minecraftot], azt hiszem, 12 platformon volt ott, most pedig már 22 platformon van jelen. Az a szándékunk, hogy a Call of Duty-t is hasonlóan kezeljük mint a Minecraftot.” A Starfieldet és a The Elder Scrolls-t olyan hagyományos exkluzívnak tekinti, ahogy a Nintendo esetében a The Legend of Zelda és a Mario tölti be ezt a szerepet. Attól még lehet, hogy ezt csak azért mondja, hogy tényleg övék legyen az ActiBlizz, és a Call of Duty multiplatform létezése lehet egy kisebb kompromisszum…

Szó esett a metaverzumról is: „Ha a videojátékokra gondolok, évek óta 3D-s terekben hozzuk össze az embereket, hogy megmentsék a világot a betolakodó idegenektől, vagy hogy meghódítsák a várat. Egy tárgyalóteremként kinéző metaverzumot felépíteni…? Nem akarom ott tölteni az időm nagy részét. Szerintem [a virtuális lekötése az embereknek] a végén jobban fog hasonlítani a videojátékokra mint néhány olyan modell, amit ma a metaverzummal kapcsolatban látok.” Palmer Luckey, aki tíz éve megalapította az Oculus VR-t (ami ma már a Meta Reality Labsának felel meg), sokkal nyersebben alkotott véleményt Mark Zuckerberg termékéről, ami szerinte olyan mint egy koncepciós autó, amibe megállíthatatlanul önti a pénzt: „Nem hiszem, hogy ez egy jó termék. Nem szórakoztató, nem jó. Azt hiszem, a csapatban valószínűleg a legtöbb ember egyetért azzal, hogy ez jelenleg nem egy jó termék.”

Herman Narula, az Improbable vezérigazgatója egyetértett Spencerrel abban, hogy napjaink játékai már mini-metaverzumként kezelhetőek, de szerinte nem kizárólag videojátékos témában működik a metaverzum: „A videojátékok már jól működnek. Ezek nagyszerű, zárt értékrendű rendszerek. Ha élvezed a Call of Duty-t vagy a World of Warcraftot, akkor ezek még évekig szórakoztatóak maradnak. A metaverzum szerintem az az elképzelés, hogy ezeket az élményeket elkezdhetjük összekapcsolni, és ez sokkal kevésbé érdekes a játékgyártó cégek számára mint mondjuk a sportligák vagy a divatmárkák számára.”

Nem nagyon lehet velük vitatkozni erről…

Forrás: WCCFTech, WCCFTech, PCGamer

Spread the love
Avatar photo
Anikó, our news editor and communication manager, is more interested in the business side of the gaming industry. She worked at banks, and she has a vast knowledge of business life. Still, she likes puzzle and story-oriented games, like Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, which is her favourite title. She also played The Sims 3, but after accidentally killing a whole sim family, swore not to play it again. (For our office address, email and phone number check out our IMPRESSUM)

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu