Nem, nem az ingyenes felhasználókat érinti a módosítások hada, hanem a Twitter Blue-t (és csak ezen keresztül lehet szerkeszteni a tweetünket…).
Most már Elon Muské a Twitter, és rögtön megszabadult a cég felsővezetésétől, de ez csak a kezdet volt. Először azt tervezte, hogy a jelenleg havi öt dollárt kóstáló Twitter Blue szolgáltatás árát húsz dolláros havidíjra emeli, de az finoman szólva is túlzás volt. Musknak nem egyszerű a feladata: olyan stratégiát kell prezentálnia, amivel megnövelheti a monetizálható felhasználói tábort (=többünktől szedjen be pénzt), miközben nem tesz keresztbe a hirdetőknek, akik a tartalmi moderáció visszafogása miatt aggódnak. (Itt zárójelben megjegyeznénk, hogy ez Kínának fog kedvezni, mert ők szépen beépültek a közösségi oldalba.)
Musk szerint lóürüléknek megfelelő a mostani helyzet, hogy vannak az urak és a parasztok, amikor a hitelesített (kék pipás) rendszerről van szó, és erőt akar adni az embereknek. Ezért a Twitter Blue árát felemeli, de nem havi 20 dollárra, hanem 8-ra, ami így is 60%-os áremelés az 5-höz képest. Az ár országonként eltérő lehet a vásárlóerő-paritást figyelembe véve (ami magyarul annyit jelent, hogy hazánkban olcsóbb lehet majd).
Mit kínál érte Musk? Prioritást kapnak az előfizetők a válaszokban, a megemlítésekben (@-ozás) és a keresésekben (azaz feljebb bukkan fel a nevük), Szerinte ez alapvető a spammelők és a csalók legyőzése érdekében. Hosszabb videót és audiót tölthetnek fel (jelenleg a videók hossza maximum két perc és húsz másodperc lehet), illetve feleannyi reklámot láthatnak a „mezei“ felhasználókhoz képest. Ha van olyan kiadó, ami együttműködne velük, a fizetős fal (paywall) kioldalazása is megvalósítható, hogy a tartalomalkotóknak pénze legyen az aktivitásukból, és a politikusok esetében már látott másodlagos jelző a név alatt (pl. amerikai kormányzati tag) is felbukkan az ismertebb emberek esetében.
A Bloomberg szerint a Twitter belsős moderációs eszközeit kb. 15 embernek hagyta meg, és eddig többszázan férhettek hozzá. Ezt a Twitter bizalmi, biztonsági csapata megkérdőjelezte, ugyanis napokon belül választások lesznek az Egyesüt Államokban, és így a platformon kevésbé lehet moderálni a fals információkat. A másik mellékhatás? A Bloomberg szerint pénteken és szombaton 1700%-kal (!) több rassiszta kifejezést írtak a felhasználók…
A Twitter jövője érdekes lesz…
Forrás: WCCFTech