A 2020-as bemutató videó és a 2022-es demó nem ugyanazt a szintet képviseli.
A Luminous Productions akció-RPG-jéből összehasonlító videót készített ElAnalistaDeBits, ugyanis a demó elérhető a PlayStation Store-on PlayStation 5-re. A játék a házilag fejlesztett Luminous Engine-en fut, de talán jobb ötlet lehetett volna, ha az Unreal Engine 5-re vált a japán stúdió, ugyanis a megvilágítás, a textúrák, a tereptárgyak geometriája és a részletesség mind alacsonyabb mint a 2020-as bejelentő videóban.
A Forspoken három grafikus móddal rendelkezik a demóban (Quality, Ray Tracing, Performance), ami a végleges játéknak mindössze egy kivonata, és nem valószínű, hogy jelentősen változni fog a végleges megjelenésig. A Quality módban jobbak a textúrák és a látótávolság, illetve a felbontás is magasabb (átlagosan 1728p). A Ray Tracing módban 1512p átlagosan a felbontás, ami alacsonyabb, és a textúrák minősége és a látótávolság is romlik, de cserébe néhány dolog jobb árnyat kapott, ám a globális megvilágítás és a tükröződések esetében nincsen sugárkövetés. A növényzet nem néz ki jobban ezen a módon, emiatt nem javasolt így futtatni a játék demóját.
A Performance mód ugyanúgy megvágja a textúrák minőségét és a látótávolságot, továbbá a felbontást temporal reconstruction segítségével dinamikus 1440p-re viszi le, továbbá a frame rate sem képes stabilan másodpercenként 60 képkockán maradni. A Forspoken támogatja a 120 Hz-et, de akármelyik grafikus módot választjuk, a játék felbontása 1440p-n marad. A Ray Tracing és a Quality mód is 40 FPS-t ér el 120 Hz-en, a Performance pedig marad 60-on. A 2020-as bemutató videóhoz képest jelentősen romlott a látvány, mindegy, hogy melyik módot választjuk.
ElAnalistaDeBits szerint a Forspoken szituációja (a Luminous Engine nem képes hozni az elvárt, beígért grafikus szintet) bizonyítja, hogy miért vitte át a Square Enix az Unreal Engine-re a Final Fantasy XVI-ot. (A XV még a Luminous Engine-en futott.) A Forspoken január 24-én érkezik PlayStation 5-re és PC-re.
Forrás: WCCFTech