Ennek köszönhetően például a The Witcher 3 sem fagy le rajta többé, így aki WC-n játszana Geralttal, már megteheti.
A KDE Plasma új verzióját hozta el a SteamOS új frissítése. Ezzel a hordozható PC asztali módja is erősödött, és sok kellemes opció is átjött a Plasma februári, júniusi és októberi frissítéséből egyaránt. A felhasználók az érintőképernyőn több húzó mozdulattal kényelmesebb funkciót használhatnak. A képernyő széléről az asztali rácsot, az áttekintést, a nyitott ablakokat, vagy magát az asztalt is elérhetjük egy húzással. Az asztal színárnyalatát azonossá tehetjük a háttérképünk fő színével, ami akkor lehet trükkös, amikor a nap képe funkcióját is aktívan használjuk, ugyanis így naponta más árnyalat vár ránk.
A tálcán widgeteket találhatunk, ami azért kellemes, mert a KDE Plasma alatt ezek testreszabása kiemelten jó. Így jobban lehet az akkumulátort használni, beállíthatjuk a szöveg méretét, vagy az ikonok mellé szöveget tehetünk. Pár játék esetében kijavította a Valve, hogy azok alvó módból való folytatása után glitcheket, vagy kiakadásokat eredményezett, úgyhogy Gabe Newellék az alvó üzemmódba is belenyúltak. A teljesítménnyel kapcsolatos finomhangolások pedig azért fontosak, mert ha szeretnénk a latenciát (lagot) minimalizálni, akár a képtörést is engedélyezhetjük (ha nem zavar az ebből adódó fejfájás, ugyanis hiába szokjuk meg, nem fognak a szemeink elsiklani felettük).
Ha valaki Nintendo Switch kontrollerekkel játszott a Steam Decken, néhány napja már erre is lehetősége van, ugyanis egy hotfix segítségével már a Pro Controllereket, vagy akár a driftelésre hajlamos Joy-Conokat is párosíthatjuk a meglepően nagy sikernek örvendő készülék mellé. (A Steam Deckről írtuk, hogy egy kis ideig teljesítménynövelésre nem készül vele a Valve, úgyhogy a frissebb hardverben nem lesz új AMD-s technológia, azaz processzor és grafikus chip.)
A Steam Deck tehát szoftveresen is gyakori frissítéseket kap, és az új operációs rendszer újításait csak felszínesen foglaltuk össze. A Steamen bővebb listát találhatunk arról, hogy a 3.4-es SteamOS miért is jó.
Forrás: PCGamer