Ez főleg azokat érintheti súlyosan, aki online streameli a verekedős játékot (és mivel ennek nyugaton és Japánban egyaránt megvan a gyakorlata, hogy a profi játékosok például így gyakorolnak), és az Arc System Worksnek rövid időn belül lépnie kell.
A Guilty Gear Strive a franchise legújabb része, és az Arc System Works (innentől rövidítjük ArcSysre) stílusa hamisítatlanul tetten érhető benne. A verekedős játék viszont játszhatatlan tud lenni egy adatokhoz köthető biztonsági rés miatt. Ez a káros lépés a játék R-Code rendszerét használja ki, és így adatokat gyűjt a játékosokról, megakadályozza, hogy más játékosokhoz kapcsolódjon (azaz megállítja az online multiplayert…), a játék során megváltoztathatja a felhasználó adatait, és akár az ő nevében az elkövető üzeneteket is küldhet a játék szöveges chatjén keresztül. A legrosszabb? A PC-s verzió ki is akadhat, ugyanis memóriaszivárgási problémák is felléphetnek, és egyszer így a játék beadja a kulcsot, amit tehát újra is kell ezután indítani.
„Bárki is használja ezt az R-Code-os sebezhetőséget, most arra használhatja, hogy a Guilty Gear Strive kliense valamilyen szivárgást okozzon, ami a játékot játszhatatlanul lelassítja. Ez még az edző (training) módban is előfordul, és nem történik meg, ha a Steam offline módban van használva,” írta a Twitteren egy profi játékos, Hotashi. És nem, nem csak a PC-s verzió érintett, ugyanis az R-Code rendszere a másik két platformon, a PlayStation 5-ön és a PlayStation 4-en is használatos.
Az ArcSys producere, Zack „Shini” Tan „újra az irodában van”, azaz ismét dolgozik, és ő már rajta is van az ügyön, hogy a japán fejlesztők mihamarabb orvosolják a játék sebezhetőségét, mert tény, hogy a népszerűbb játékosok lehetnek a biztonsági rést kihasználó, kártékony személyek célkeresztjében, ez mindenkit érint, és ezt bizony a lehető legrövidebb időn belül ki kell javítani. Tavaly a FromSoftware-től a Dark Souls játékok voltak érintettek, és ott az RCE (=Remote Code Execution, azaz másik PC-ről náluk lefuttatható kód) sebezhetőség miatt kellett a szervereket leállítani…
Forrás: WCCFTech