A sokak által csak CS:GO-ként nevezett játék az életkora ellenére is képes volt minden eddiginél több játékost megszólítani.
2012. augusztus 21-én jelent meg a Counter-Strike: Global Offensive, úgyhogy nem egy mai gyerekről van szó. A Valve játéka több mint tíz éves, de 2023. február 11-én figyelembe sem vette az életkort, ugyanis a Steamen meg tudta dönteni az addigi egyidejű játékosszámát (1308963), ugyanis az 1,3 millió helyett 1,32 millióig fel tudott kúszni ez az adat. Ez az 1999 óta létező Counter-Strike franchise-nak kiemelkedő siker, holott a „csé” anno egy Half-Life modként kezdte, és a siker miatt a Valve felfigyelt rá: megvásárolta a jogokat, és az egyik társalkotót felbérelte, hogy önálló játék készülhessen. Ennek eredménye volt a ma már több mint 23 éves Counter-Strike 1.0…
A Counter-Strike: Global Offensive hivatalos Twitterének jellemzése találó is: „a kedvenc belső nézetes lövöldözős játékod kedvenc FPS-e”. Mivel a CS:GO a régebbi játékok funkcióit is alkalmazza, miközben képes volt teljesen hű maradni az alapokhoz (öt terrorista egy bombát helyezne el a pálya egyik pontján, az öt terrorelhárítónak pedig ezt kell megakadályoznia). A játék nem rajtolt jó állapotban, és az első néhány év során jelentős változásokon esett át. Így lépett be a játékba a mikrotranzakciósdi, így lehet például 400 dollárt költeni egy késre, és azért azt sem felejtsük, hogy az ötlet egy konzolportként látott napvilágot.
Ma pedig az egyik legnépszerűbb kompetitív FPS-ről van szó, ami a Steamen is a legtöbbet játszott játékok között gyakran az élmezőnyben tanyázik. Ebben persze nagy szerepe van az árnak. Olyanja nincsen, hiszen free-to-play, így a Steamen bármikor megtalálhatjuk, és akármikor nekiállhatunk a terrorelhárítókat lepuffantani, vagy a másik oldalon állva a terroristákat kiiktathatjuk. Mivel nemrég a Team Fortress 2 körül iz mozgolódott a Valve, talán Gabe Newellék eszébe jutott, hogy a régi, sikeres játékaik támogatása elengedhetetlen.
Forrás: PCGamer