Az amerikai szövetségi kereskedelmi bizottság (FTC) huszonnégy alkalommal igényelt már dokumentumokat a redmondi techóriástól, ám a Microsoft nem cselekedett. Ezt megelégelte a jogi csapat.
Az FTC közölte, hogy panasszal él a Microsoft ellen, ugyanis hiába határozta konkrétan meg, hogy milyen dokumentációkat szeretnének áttekinteni a redmondiaktól, a Microsoft egyszerűen figyelmen kívül hagyta a két tucatnyi igénylést. Csak annyit mond a techcég, hogy túlságosan tág témakörről van szó, és nagy teher számukra a dokumentumok biztosítása, továbbá sok adat már elérhető volt az FTC-nek más, már biztosított fájlokban. Most pedig azt mondja a Microsoft, hogy egyszerűen nincs elég idejük erre. Aha. mi pedig milliomosok vagyunk.
Az FTC amúgy a Nintendóval és az Nvidiával kötött megállapodások részleteit szeretné megismerni. Szerintük a Microsoft ezekkel a megállapodásokkal akarja a szabályzó szerveket ledönteni a lábukról, miközben a Call of Duty-n kívül a többi Activision Blizzard King IP-vel kapcsolatban nem nagyon hallunk részleteket, hogy azok miképp lennének exkluzívak. A ZeniMax Media esete is idevehető. Ne feledjük, hogy a 2018-as bejelentéskor csak annyit mondott a Starfieldről a Bethesda, hogy next-gen lesz.
Ám a ZeniMax felvásárlásával a PlayStation 5-ös verziót (vagy annak minimum terveit!) a Microsoft valószínűleg azonnal leállította, és emiatt tart az FTC a Microsoft terveitől. Emiatt is akarja az FTC átnézni a ZeniMaxhoz köthető tartalmak exkluzivitásával kapcsolatos Microsoft-dokumentumait. Ezzel mondhatni ugyanazt kapja a Microsoft vissza, amit a cég elkövetett a Sony-val, amikor annak külsős exkluzív megállapodásairól akart hallani! Ezeken túl a redmondiak next-gen videojátékos gazdasági rendszere iránt is érdeklődik az FTC. (Ez ahhoz kötheő, hogy minden platformon ott legyenek az Xbox játékai, talán a felhőből.)
Eközben a Microsoft felettébb gyanús módon olyan cégekkel köt megállapodást, amikről eddig soha nem is hallottunk! A minap a Boosteroiddal, most pedig a Ubitusszal kötött tíz éves megállapodást. Mind a két cég felhős platformot kínál, és mondjuk ki: ez az egész arról szól, hogy a Microsoft folytassa a konszolidációt a játékiparban. Ezekre a megállapodásokra mutogat a cég, hogy övék legyen az Activision Blizzard King…
Forrás: PSU, WCCFTech, WCCFTech