TECH HÍREK – A Google korai hozzáféréses rajttal útnak indította az OpenAI ChatGPT-jének riválisaként kezelt Bardot.
A Google egy blogposztban közölte, hogy a Bard kipróbálható, de korlátozott formában. Nem érhető el kapásból mindenkinek, ugyanis a Google egy várólistát hozott létre, és ezt megelőzőleg regisztrálni is kell. A techcég szerint a technológiával nem kívánják nyugdíjazni a Google keresőmotorját, hanem csak ennek kiegészítőjeként fogjuk majd látni a kereséseink során, ha valami egyszerű dolog iránt érdeklődünk.
A felhasználók leírhatnak parancsokat, amikre a mesterséges intelligencia reagálni fog, és a Google szerint kérdésekre kaphatunk választ, ötleket hallhatunk, felvázolhat nekünk a technológia pár dolgot, és az összetettebb témák kapcsán egyszerű, értelmezhető választ kapunk. Ez majdnem egy az egyben megegyezik azzal, amit az Nvidia által erősen meghajtott (és a Microsoft áltla anyagilag megtámogatott) ChatGPT kínál a felhasználóknak.
A Google Bard nem mindig fog helyes válasszal rendelkezni. A cég „védőkorlátokat” implementált, hogy ne legyen túlzottan elterjedt, ha hiba merülne fel. Emiatt a mesterséges intelligencia többi válaszát is láthatjuk, ha a „további vázlatok megtekintése” (view other drafts) gombra klikkelünk. A technológia új választ generál, ha ugyanazt a kérdést kapja, ám három választ is fel fog tüntetni, hogy ne kelljen még egyszer ugyanazt megkérdezni. A keresőmotor le nem cserélését annyira komolyan veszi a Google, hogy a megfelelő válasz érdekében egy „Google it” gombbal kereshetünk hagyományosan is.
A Google szerint a Bard nem nagyon lesz képes párbeszédekre, viszont a felhasználóknak lehetőségük lesz a válaszokat értékelni, illetve jelenteni, ha nem biztonságos, vagy offenzív reakció érkezne. A technológia jelenleg csak az Egyesült Államokbna és az Egyesült Királyságban érhető el angol nyelven. Itt lehet jelentkezni, ha a Google végül elkezdi máshol is tesztelni. Annyit azért nyugodtan mondhatunk, hogy bár errefelé egy évvel a Stadia rajtja után már lehetett a felhőből játszani, itt a magyar nyelv miatt nem kizárt, hogy 2024 előtt nem látjuk működésben magyarosítva a Bardot.
Forrás: WCCFTech