Az Activision Blizzard King vezérigazgatója (aki érthetetlen módon még mindig ebben a beosztásban van, ismervén a múltját…) szerint a Sony csak meg akarja akadályozni, hogy a Microsoft felvásárolja a kiadót.
Az Egyesült Királyság verseny- és piacfelügyeleti hivatala, a CMA is lassan hajlik arra, hogy a redmondiak 68,7 milliárd dolláros tranzakcióját elfogadja (és nemrég ennek japán megfelelője elfogadta a tranzakciót!), de ennek ellenére Bobby Kotick lassan megelégelte a Sony folyamatos kritikáját a tranzakció ellen. A PCGamer beszámolt Kotick cégen belül kiküldött emailjéről, aminek címe az colt, hogy „Márciusi frissítés a Microsoft-megállapodás kapcsán”.
„A javasolt fúzió [a Microsofttal] segít nekünk abban, hogy versenyre kelhessünk az egyre növekvő piaci versenyben, amelyben gyorsan növekvő külföldi, erős vállalatok is részt vesznek, amelyek hazai piacukon védelmet élveznek, és erős tehetségekhez férnek hozzá. A Microsofttal való partnerség lehetővé teszi számunkra, hogy hatékonyabban versenyezzünk ezekkel a piacvezető versenytársakkal szemben. Talán látták a Sony nyilatkozatait, többek között azt az érvet, hogy ha ez az üzlet létrejön, a Microsoft szándékosan „hibás” verziókat adhat ki a játékainkból a PlayStationre.
Mindannyian tudjuk, hogy szenvedélyes játékosaink lennének az elsők, akik felelősségre vonnák a Microsoftot a tartalom és a minőség egyenértékűségére vonatkozó ígéretek betartásáért. És mindannyian, akik olyan keményen dolgozunk azért, hogy iparágunk legjobb játékai szülessenek, túlságosan is törődünk a játékosainkkal ahhoz, hogy valaha is gyenge minőségű verziókat dobjunk piacra a játékainkból. A Sony még azt is elismerte, hogy valójában nem aggódnak a Call of Duty megállapodás miatt. Ők csak a mi fúziónkat szeretnék megakadályozni. Ez nyilvánvalóan kiábrándító viselkedés egy majdnem harmincéves partnertől, de nem fogjuk hagyni, hogy a Sony viselkedése befolyásolja hosszú távú kapcsolatunkat. A PlayStation-játékosok tudják, hogy továbbra is a lehető legjobb játékokat fogjuk kiadni a Sony platformjain, ahogy azt a PlayStation megjelenése óta tesszük,” írta Kotick.
Viszont Németországban vizsgálat indult a Microsoft után. (Mivel az Egyesült Államok szövetségi kereskedelmi bizottsága, az FTC antitröszt pert indított a redmondiak ellen, ez nem olyan nagy meglepetés.) A Bundeskartellamt meg szeretné vizsgálni a Microsoft technológiai és játékipari piaci erejét, és ha jelentős szereppel bír a vizsgálat eredményében, akkor különleges szabályozást kezdeményezhet, hogy megakadályozza a redmondiak versengést meggátló gyakorlatait.
Andreas Mundt, a Bundeskartellamt elnöke egy közleményben így írt: „A Microsoft a Windows és az Office termékeivel régóta nagyon erős pozíciót tölt be az operációs rendszerek és az irodai szoftverek terén… Emellett a Microsoft más területeken is aktív, például a játékiparban az Xbox-szal, a karrierhálózatokban a LinkedIn szolgáltatásával vagy az internetes keresésben a Bing keresőmotorral.”
Tavaly a Bundeskartellamt úgy látta, hogy a speciális, piacot érintő lépéseit a Google, a Meta és az Amazon ellen alkalmazza, és az Amazon megkísérelte fellebbezni. Ha a Microsoft is a listán végzi, eléggé fel fog tudni a német szervezet lépni a versenyellenes viselkedéssel szemben. A Microsoft szóvivője pedig azt nyilatkozta erre, hogy a cég „tudatában van [a] fokozott felelősségének az egészséges versenykörnyezet támogatása érdekében és konstruktívan kíván együttműködni a Bundeskartellamttal”.
Kotick kommentjére no comment, a Budeskartellamt lépését pedig meg lehet érteni.