A kínai techóriás (ami nemrég például a Quantic Dreamet, David Cage stúdióját is felvásárolta) állítólag azt is felajánlotta, hogy hatással tud lenni a kínai kormányzatra, hogy ők támogassák, esetleg ellenezzék, hogy a Microsoft felvásárolhassa az Activision Blizzard Kinget.
Új részleteket tudtunk meg arról, hogy miképp romlott meg a NetEase és az Activision Blizzard King kapcsolata, ami egy tizennégy éves megállapodás befejezéséhez vezetett. A The New York Times forrásai olyan személyek, akik a tárgyalások mind a két oldalát ismerik, és szerintük több félreértés, egyet nem értés, illetve fenyegetésnek vett kijelentés vezett a két cég közötti feszültségekhez, amiből végül az következett, hogy Kínában hivatalosan elérhetetlenné váltak a Blizzard játékai.
A site szerint a NetEase legtöbb aggodalma a kormányzati korlátozások köré összpontosult, ugyanis a kínai állampárt erős limitációkat vezetett be az országban, így a fiatal játékosok hetente maximum három órát tölthetnek el online játékokkal. Ezért a kiadó változtatásokat szeretett volna az Activision Blizzard Kinggel (ABK) kötött szerződésében, hogy az új szabályzatnak meg tudjon a NetEase is felelni. Ezért a kínai techcég az éves jövedelmet, illetve további adatokat igényelt, hogy a kínai szabályzók ezeket megismerhessék, miközben az Activision vitatta, hogy erre szükség lenne.
Erre a az Activision elutasította a NetEase javaslatát, miszerint a kínai cégnek licencelhetné a játékokat ahelyett, hogy egy közös cégen keresztül történne ez, így a techóriásnak nagyobb irányítása lenne a működtetés felett, így meg tudna felelni a Kínai Kommunista Párt elvárásainak, de úgy hitte ezt az amerikai cég, hogy erre hivatkozva akart a NetEase jobb megállapodást. A források szerint az Activision vezetősége úgy hitte, hogy William Ding, a NetEase vezérigazgatója megfenyegette Bobby Kotickot azzal, hogy szerinte a cége befolyással lehet a kínai állampártra a Microsoft felvásárlási ajánlatával kapcsolatos döntésében, viszont a NetEase-hez közeli források szerint nem ez volt a szándék, hanem csak ki akarta a kínai cég emelni, hogy ha az Activision Blizzard nem licencelési megállapodásban gondolkodik, a Microsoftnak is ugyanez lenne a problémája.
Alexandru Voica, a NetEase szóvivője tagadta, hogy a cég fenyegette az Activision Blizzardot. Hozzátette, hogy a Call of Duty kapcsán ismert cég világszerte folytatólagosan zaklatja a szabályozókat, és még be is szólogat nekik. Az Activision elfogadta volna a licencelést, ha a NetEase kb. 500 millió dollárt előre kifizet, és állítólag ezért mondta a kínai techcég a kiadó javaslatáról, hogy „kereskedelmileg logikátlan”. Állítólag az sem tetszett a kiadónak, hogy kb. 100 millió dollárt fektetett be a NetEase a Bungie-ba (ami akkor a Destiny 2-es tartalmakkal lemaradásban volt, ez még akkor volt, mielőtt szakított volna a stúdió az ABK-val), illetve egy ex-Activision fejlesztő által létrehozott stúdiót is támogatott.
A Blizzard-NetEase megállapodás a Niko Partners elemző cég szerint évi 750 millió dollárt ért, és több mint 3 millió játékos esett el például a World of Warcrafthoz való hozzáféréstől. GG…
Forrás: Gamesindustry